Гонтарева та Яценюк стимулюють українців голосувати за гречку, - політолог

Відсутність взаємодії між Нацбанком та урядом, а також їх некомпетентніть, що призвела до падіння української економіки, негативно відіб'ється на поведінці виборців на місцевих виборах
Depo.Влада
3 вересня 2015 13:05
ФОТО: depo.ua
Гонтарева та Яценюк стимулюють українців голосувати за гречку, - політолог
Гонтарева та Яценюк стимулюють українців голосувати за гречку, - політолог

Про це сьогодні на прес-конференції "Підвищення соціальних стандартів, гречка чи агітація: за що віддадуть свої голоси українці на місцевих виборах?" заявив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко, передає depo.ua.

Політолог вважає, що саме НБУ призвів до триразового падіння гривні й дворазового зубожіння середнього класу в Україні. "Цей бекграунд впливатиме на місцеві вибори. Бо таке зубожіння народу буде викликати більш примітивні економічні реакції на політичні стимули", - вважає Небоженко.

Що ж стосується підвищення соціальних виплат, запланованого урядом, то, на думку політолога, воно є настільки незначним, що істотно не позначиться на реальному добробуті людей.

Тим не менш, зазначив Небоженко, навіть ці 100-150 грн для найбідніших верств населення можуть стати вирішальним фактором при голосуванні на місцевих виборах.

Крім того, експерт вважає, що на поведінці виборців може позначитися і невизначеність подальшого розвитку економіки. "Ці люди не намагаються відкласти ці гроші. Вони відразу витрачають свої кошти (підвищені соціальні виплати - ред.), Щоб закрити економічні діри у своєму бюджеті. Крім того, непередбачувана ситуація з регулятором. Чи скористається Гонтарева ще раз можливістю накрутити, знецінити гривню або буде її утримувати? Цього нам ніхто не говорить", - каже Небоженко.

На його думку, повна відсутність єдиної соціальної та фінансової політики в країні позначається на поведінці виборців.

Разом з тим, за його словами, до місцевих виборів можуть відбутися економічні події, які дозволять зрозуміти, як буде голосувати "знавіснілий від злиднів і дезорієнтований в політиці виборець".

Більше новин про політику читайте в розділі Влада.depo.ua