Гонтарева про "Приватбанк": Коломойський все гарантує, Порошенко не цікавиться

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева запевняє, що власник "ПриватБанку" Ігор Коломойський сам, зокрема й особисто їй, давав гарантії щодо капіталізації свого банку
Depo.Влада
6 червня 2016 13:30
ФОТО: depo.ua

Про це вона повідомила в інтерв’ю "Українській правді", повідомляє depo.ua.

"Він знаходиться під такою самою програмою, як і інші банки. Це реструктуризація його кредитів рефінансування. Він їх виплачує. Як ви бачите, він показує щомісяця погашення на 650 мільйонів гривень. Жодного разу з графіка ми не зійшли. Загальна заборгованість була 26 мільярдів гривень, по 650 і мільйонів він нам щомісяця гасить, плюс ще відсотки - 500 мільйонів порядку, тобто по 1,1 млрд у нас йде погашення.

За її словами, для всіх банків програми побудовані таким чином, що виплати починаючи з березня.

"До цього підписувалася програма, в кінці березня він заплатив, в кінці квітня він заплатив, зараз ми знову очікуємо проплату (вже заплатив 650 млн грн в кінці травня). Далі вони повинні поліпшити застави, і вони зараз дуже активно над цим працюють. Вони зміцнюють свої залоги, ми перевіряємо ці застави, щоб була справедлива вартість. Це нічим не відрізняється від інших банків. Тому до цих пір так добре ми йдемо за програмою", - зазначив він.

Вона стверджує, що на Банковій питання "ПриватБанку" не обговорюється.

"Президент мені ні про що з приводу "Привату" не дзвонить, він мені якось взагалі не дзвонить. Вам хочеться, щоб він мені дзвонив, а він мені не дзвонить", - запевнила вона.

Гонтарева додала, що міністр фінансів Олександр Данилюк, ймовірно, не мав повної інформації, коли казав про системні проблеми в "ПриватБанку".
Вона додала, що Коломойський підписав всі свої зобов'язання.

"Так, я особисто спілкуюся з Ігорем Коломойським… У нас переговори щодо рекапіталізації банку тривали півроку, але вони закінчилися ще в кінці минулого року - початку цього року, коли було підписано програму рекапіталізації і підписано зобов'язання акціонера її виконувати", - пояснила Гонтарева.

Вона додала, що власник, що дав гарантію, відповідає всім своїм майном.

Нагадаємо, що 23 травня міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що
у "Приватбанку" існують системні проблеми.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада