Гонтарева повинна відповісти за те, що прикривала Рожкову, - експерт

За негласну підтримку, яку заступник голови НБУ Катерина Рожкова надавала власникам "Платинум Банку", повинна понести відповідальність голова Нацбанку Валерія Гонтарєва
Depo.Влада
11 листопада 2016 10:26
ФОТО: depo.ua
Гонтарева повинна відповісти за те, що прикривала Рожкову, - експерт
Гонтарева повинна відповісти за те, що прикривала Рожкову, - експерт

 Про це в блозі на "Цензор.нет" написав політолог Кирило Сазонов, передає Depo.ua.

"В інтернеті викладені записи розмов" правої руки "Гонтаревої заступника глави НБУ Катерини Рожкової. Якщо слідство підтвердить їх автентичність (а знайомі з Рожковою і її співрозмовниками впевнені, що голоси справжні), це буде не просто гучна кримінальна справа. Це буде економічний, політичний і медійний вибух. Рожкова обіцяє своїм друзям з "Платинум Банку" Дмитру Зінкова, Григорію Гуртовому і Борису Кауфману "намагатися проштовхувати потрібні рішення і домовлятися". Рожкова не просто консультує друзів і "зливає" внутрішню інформацію Нацбанку. Заради своїх партнерів, які потребують засобах на докапіталізацію, вона навіть "теоретично" готова на таку авантюру, як вивести з "Платинума" валютні депозити вкладників банку, щоб отримати під них рефінансування Нацбанку ", - вважає експерт.

За його словами, Гонтарева розуміла, що в особі Рожкової бере на роботу людину з сумнівною репутацією.

"Гонтарева взяла Рожкову в Нацбанк влітку минулого року з посади в.о. голови "Платинум Банку". Причому Гонтареву не збентежило, що правоохоронці відкрили кримінальну справу за фактом розкрадання коштів в ПАТ" Платинум Банк ". За даними слідства, Рожкова спотворювала фінансової звітності банку, виведенням коштів рефінансування, фіктивним кредитуванням. Підпорядкована Валерії Гонтаревої з грудня 2013 по лютий 2014 року виводить з банку в офшори 75 млн доларів", - вказує він.

За словами Сазонова, Гонтарева не могла не знати про те, що Рожкова займається "вирішенням питань" в інтересах "Платинум Банку", який вже другий рік балансує на межі банкрутства, але "наполегливо її покривала".

"Влітку цього року в інтерв'ю "Українській правді" Гонтарєва заявила, що Рожкова практично не контактує зі своїми" колишніми". "Катерина Рожкова має мінімальні перетини з "Платинум Банком". У неї ніколи не було конфлікту інтересів, - дослівно заявила Гонтарєва. Зовсім недавно, коли Нацполіція проводила обшуки у Рожкової, яку слідство підозрює в причетності до банкрутства банку "Михайлівський", Гонтарева знову за неї заступилася ", - пише Сазонов.

На думку експерта, "в будь-якій нормальній європейській країні скандал такого рівня призвів би не тільки до негайної відставки Рожкової з відкриттям відразу кількох кримінальних справ, а й догляду її безпосереднього шефа - голови Нацбанку".

"Петро Олексійович останнім часом вважає за краще публічно не заступати за Валерію Олексіївну. Час, коли він відкрито називав її найкращим банкіром пройшло. Історія з Рожкової, яка напевно вийде і на міжнародний рівень, зробить Гонтареву ще більш токсичною для репутації президента. І чим раніше він прийме болюче рішення розлучитися з нею, тим краще для його рейтингів. Адже публікацію записів обіцяють продовжити. Схоже, Нацполіціі вдалося зробити те, що давно є табу для ГПУ, НАБУ і СБУ ", - резюмує політолог.

Нагадаємо, в мережі опубліковані записи розмов заступника голови НБУ Катерини Рожкової з власниками та керівниками "Платинум Банку". Чиновник НБУ обіцяє співрозмовникам допомогу і радить, як не платити НБУ відсотки за користування стабілізаційним кредитом і не заплатити державі 20-30 млн.грн.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада