Голову Апеляційного суду Києва підозрюють ще й у маніпуляціях справами

Служба безпеки України проводить перевірки щодо втручання в електронні системи автоматичного розподілу справ між суддями у судах. У маніпуляціях підозрюється голова Апеляційного суду Києва Антон Чернушенко
Depo.Влада
22 червня 2015 17:30
ФОТО: depo.ua

Про це розповів на спільному брифінгу з Генпрокурором т.в.о. голови СБУ Василь Грицак у понеділок, передає depo.ua.

На брифінгу було продемонстровано СМС-повідомлення, які приходили голові Чернушенку від одного з його родичів, який виступав організатором розподілу справ між суддями інстанції в ручному режимі.

За словами Грицака, більшість судових інстанцій мають єдине програмне забезпечення автоматизованої системи, однак, "лише чомусь Апеляційний суд міста Києва розробив свою систему за допомогою компанії Softline, і навіть кілька працівників компанії були імплементовані для роботи з цим програмним забезпеченням".

"Я хочу попередити інших суддів, що ми продовжуємо проводити перевірки , в тому числі і в деяких судах вищих інстанцій", - сказав Грицак.

Він також додав, що СБУ "має 10 випадків тільки по Києву та області, коли судові рішення були винесені суддями, які що перебували за кордоном.

Нагадаємо, що, за даними слідчих Генропкуратури, Чернушенко отримав велику суму хабаря у нарадчій кімнаті за справу, яка навіть не розглядалася по суті. Завтра генпрокурор Віктор Шокін пообіцяв направити до парламенту подання про позбавлення цього судді недоторканності