Головного санлікаря Ляшка вакцинували від коронавірусу

Заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко вакцинувався від коронавірусної хвороби

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Головного санлікаря Ляшка вакцинували ві…
Скріншот

Про це повідомляє Depo.ua.

Перед щепленням Ляшко підписав згоду на цю процедуру й наголосив, що щороку вакцинується індійськими препаратами від грипу, а кожні 10 років – від дифтерії та правцю.

Перший етап імунізації Ляшко пройшов у місті Кагарлик, Київської області.

"Я вам казав, що я буду щепитися тією ж вакциною, якою вакцинуються наші медичні працівники. Ми власним прикладом показуємо, що не привезли щось інше, і не будемо завозити для себе щось інше", – наголосив він.

Ляшко додав, що вакцина CoviShield є безпечною та ефективною.

Перший етап вакцинації Ляшко пройшов у місті Кагарлик

Відомо, що вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Українців щеплять препаратом CoviShield індійського виробництва. Через високий рівень недовіри громадян до препарату, влада вирішила власним прикладом показати, що він є безпечним, вакцинувавшись від коронавірусу. 

Так, першим був очільник МОЗ Максим Степанов, який вакцинувався у прямому ефірі. Згодом він розповів, що після щеплення проти коронавірусу препаратом CoviShield почувається добре.

2 березня вакцинувався від коронавірусу президент Володимир Зеленський. Щеплення він отримав у зоні проведення Операції Об'єднаних сил (ООС) на Донбасі.

Що відомо про вакцину CoviShield, якою щеплять українців

CoviShield – це одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech. 

Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, вважає, що CoviShield є високоефективним, посилаючись на дані досліджень III фази у Бразилії та Великій Британії.

CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо.

Коли вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі 2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини, у порівнянні з деякими іншими.

Для порівняння, вакцину від Pfizer потрібно зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme