Головний "слуга" назвав єдину можливість виходу з конституційної кризи

Президентський законопроект "Про відновлення довіри до конституційного судочинства" є єдиною можливістю для розв’язання конституційної кризи
 

Таку думку висловив голова партії "Слуга народу" і перший заступник голови парламентської фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Шлях вирішення ситуації, запропонований Президентом, - нині єдиноможливий для вирішення конституційної кризи. Судова гілка влади має бути незалежною, але професійною і служити інтересам народу. Ми надто затягли з судовою реформою. І голосування на цьому тижні буде визначальним: ми побачимо, хто є хто. Хто справді хоче, аби Україна була європейською, з сильною економікою і прозорими правилами гри. А хто хоче зберегти стару систему, де ми – найбідніша країна Європи. Це все залежить від голосування законопроекту щодо відновлення конституційного доброчинства", – зазначив політик.

На його переконання, "в шокуючій ситуації, створеній Конституційним судом", фракція партії "Слуга народу" має підтримувати президента.

"Тому що ми – проєвропейські, ми – сила змін. І зараз ми маємо протистояти старим силам, які відстоюють не Конституцію, а фактично корупцію, старий спосіб життя, де немає інструментів боротьби з корупцією, де немає реформ, де Україна і надалі залишається печерною країною", – сказав Корнієнко.

Водночас під час сьогоднішньої Погоджувальної ради Корнієнко заявив, що така діяльність Конституційного Суду – це "публічний прояв змови частини старих еліт і олігархів проти країни".

"П'ята колона, не змігши тріумфально "зайти" у обласні ради, як вони планували – перейшла до "плану Б": розхитати ситуацію через подібні рішення КСУ, поставивши під сумнів ключову для українців після Революції гідності реформу антикорупційних органів", – сказав Корнієнко.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд України скасував кримінальну відповідальність за недостовірні декларації.

29 жовтня президент подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду.

31 жовтня Венеціанська комісія та Група держав проти корупції (GRECO) висловились проти звільнення суддів КСУ.

Читайте також: Розгін суддів КСУ: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme