Головний популіст дня: Крейденко, який лякав мелітопольських міських депутатів розпуском

Номінується депутат від "Слуги народу" Володимир Крейденко, який влаштував шоу у Мелітопольській міськраді

Головний популіст дня: Крейденко, який л…
Фото: Facebook Антипопулісти

Номінувала його група "Антипопулісти" на сторінці у соцмережі "Facebook", передає Depo.ua.

Депутат, як повідомляють місцеві видання, разом із помічниками зламав двері в сесійну залу, сів у крісло голови і запропонував, щоб секретар міськради вийшов до нього для розмови про тариф на тепло. Після штовханини прихильників і супротивників нардепа, той, вилізши на стіл, пообіцяв зареєструвати у ВР постанову про розпуск міської ради.

У Мелітополі війнуло від подиху осінніх місцевих виборів: шоу Крейденку вдалося – ЗМІ рясніють фото і відео з цього дійства. Однак є проблема - для розпуску міської ради і призначення дочасних виборів мають бути законні підстави. Вони прописані у ст. 78 закону "Про місцеве самоврядування в Україні". Їх три: якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом; якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання; передбачених законами України "Про військово-цивільні адміністрації", "Про правовий режим воєнного стану".

Але крім підстав існує ще й процедура. Згідно з нею повноваження місцевих рад можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму. Порядок його проведення визначається законом про місцеві референдуми. Якого у нас нема, бо цей закон втратив чинність у листопаді 2012 року. А "слуги" досі не виконали свою передвиборчу обіцянку прийняти закон про народовладдя.

Інший спосіб - питання про дострокове припинення повноважень міської ради може бути порушене міським головою, а також не менш як однією десятою частиною громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу. Ще один варіант - голова ОДА, у даному випадку Запорізької, може звернутися до парламенту з проханням про розпуск місцевої ради, яка порушує закони України, проте ці порушення мають бути доведені судами та висновками профільного комітету Верховної Ради.

З цього простий висновок – заява пана Крейденка популістська, вона не тягне за собою жодних юридичних наслідків для Мелітопольської міської ради.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme