Симоненко написав Порошенку чолобитну. Просить пощадити комунізм

Глава Компартії Петро Симоненко виступив з відкритим листом на адресу президента України, в якому виклав свої аргументи, чому не потрібно забороняти комуністичну ідеологію
Симоненко написав Порошенку чолобитну. Просить пощадити комунізм
Симоненко написав Порошенку чолобитну. Просить пощадити комунізм

На думку Симоненка, прийнятий Верховною радою закон є "непродуманим, популістським, недемократичним і антиєвропейським", повідомляє depo.ua.

"Відповідно до даного закону протиправним стане використання громадянами України свідоцтва про народження, дипломів про середню і вищу освіту, свідоцтва про шлюб, технічних паспортів, інших документів, які видавалися в країні до 1991 року. Іншими словами, переважна більшість українських громадян, зокрема Ви, шановний Петре Олексійовичу, згідно з прийнятим законопроектом №2558 можете бути визнані правопорушником і притягнуті до відповідальності за використання диплома про освіту з ознаками символіки комуністичного періоду, якою позначалися всі правовстановлюючі документи українських громадян до 1991 року", - пише глава Компартії

Незаконним, за словами Симоненка, стане носіння Героями Радянського Союзу і Героями Соціалістичної Праці орденів і медалей, отриманих за значний внесок у захист і розвиток держави.

"Крім правових дилем, розглянуті колізії та архаїзми законопроекту №2558 потенційно і реально можуть утворити складні протиріччя в українському суспільстві, світоглядні конфлікти і відкриті зіткнення між громадянами з усіма негативними наслідками", - йдеться в листі.

Симоненко також нагадав про низку документів, підписаних Україною в рамках Угоди про асоціацію.

"Прийнявши на себе ряд політико-правових зобов'язань перед Європейським Союзом, Україна повинна дотримуватися основних європейських стандартів у галузі прав і свобод людини. А ці стандарти є абсолютно протилежними ідеології Закону" Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та запретепропаганди їх символіки ". Всі передові країни Європейського Союзу на сьогодні скасували закони, якими заборонялися комуністична ідеологія і використання символіки радянського періоду", - підкреслює в листі лідер КПУ.

На підставі ст.106 Конституції України глава Компанртіі попросив Порошенка як гаранта Конституції не підписувати прийнятий закон. 

Нагадаємо, №2558 "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки"