Симоненко написав Порошенку чолобитну. Просить пощадити комунізм

Глава Компартії Петро Симоненко виступив з відкритим листом на адресу президента України, в якому виклав свої аргументи, чому не потрібно забороняти комуністичну ідеологію
Depo.Влада
10 квітня 2015 15:27
ФОТО: depo.ua
Симоненко написав Порошенку чолобитну. Просить пощадити комунізм
Симоненко написав Порошенку чолобитну. Просить пощадити комунізм

На думку Симоненка, прийнятий Верховною радою закон є "непродуманим, популістським, недемократичним і антиєвропейським", повідомляє depo.ua.

"Відповідно до даного закону протиправним стане використання громадянами України свідоцтва про народження, дипломів про середню і вищу освіту, свідоцтва про шлюб, технічних паспортів, інших документів, які видавалися в країні до 1991 року. Іншими словами, переважна більшість українських громадян, зокрема Ви, шановний Петре Олексійовичу, згідно з прийнятим законопроектом №2558 можете бути визнані правопорушником і притягнуті до відповідальності за використання диплома про освіту з ознаками символіки комуністичного періоду, якою позначалися всі правовстановлюючі документи українських громадян до 1991 року", - пише глава Компартії

Незаконним, за словами Симоненка, стане носіння Героями Радянського Союзу і Героями Соціалістичної Праці орденів і медалей, отриманих за значний внесок у захист і розвиток держави.

"Крім правових дилем, розглянуті колізії та архаїзми законопроекту №2558 потенційно і реально можуть утворити складні протиріччя в українському суспільстві, світоглядні конфлікти і відкриті зіткнення між громадянами з усіма негативними наслідками", - йдеться в листі.

Симоненко також нагадав про низку документів, підписаних Україною в рамках Угоди про асоціацію.

"Прийнявши на себе ряд політико-правових зобов'язань перед Європейським Союзом, Україна повинна дотримуватися основних європейських стандартів у галузі прав і свобод людини. А ці стандарти є абсолютно протилежними ідеології Закону" Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та запретепропаганди їх символіки ". Всі передові країни Європейського Союзу на сьогодні скасували закони, якими заборонялися комуністична ідеологія і використання символіки радянського періоду", - підкреслює в листі лідер КПУ.

На підставі ст.106 Конституції України глава Компанртіі попросив Порошенка як гаранта Конституції не підписувати прийнятий закон. 

Нагадаємо, №2558 "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки"