Дружинник Білецького: хто той "Черкас" Михайленко, який грається у штурмовика

Заява очільника ГО "Національні дружини" про те, що дружинники не планують патрулювати вулиці разом з поліцією, а діятимуть самостійно, викликала вкрай неоднозначну реакцію громадськості

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Дружинник Білецького: хто той "Черкас" М…

На наступний день після недільної акції громадської організації "Національні дружини" в центрі Києва, під час якої урочисто склали присягу 600 членів цього мілітарного угрупування, Ігор Михайленко, командир дружини, прокинувся відомою медіа-персоною. І як справжня медіа-персона почав активно роздавати інтерв'ю. Учора він звинуватив поліцію у тому, що та не справляється з охороною правопорядку. "Ми не будемо разом із ними витрачати час на патрулювання вулиць... Ми будемо працювати точково, якщо ми знаємо, що є підпільні казино, або хтось малює графіті з рекламою наркотиків, то будемо таких навіть не бити, а просто притримувати до приїзду поліції", - заявив головний дружинник.

А ще Михайленко наголосив на незалежності "Національних дружин" від політиків. Він спростував інформацію, що колишній командир полку "Азов", а нині нардеп Андрій Білецький, має стосунок до даної організації. Хоча зробив це так, що йому ніхто не повірив. Михайленко визнав, що знайомий з Білецьким з 2005 року і для нього він є "бойовим другом, побратимом, товаришем та наставником". "Тому абсолютно логічно, що я з ним підтримую максимально широко стосунки", - каже командир організації. А на питання щодо різниці між "Національними дружинами" та "Національним корпусом" він відповів: останні "борються за голоси, проходять через виборчі списки і так далі, а громадська організація "займається просто життєвонеобхідними питаннями. Не більше того". "У них завдання одне, у нас завдання зовсім інше", - переконував "Черкас". Це позивний Михайленка. Дехто розцінив ці слова як натяк: мовляв, "НК" займаються політикою, "НД" - силова підтримка. Такий розподіл видається досить зручним. У разі якихось проблем, Білецький завжди може сказати: це не я, це - "дружинники", до яких прямого стосунку не маю.

Depo.ua вирішив дізнатися, хто ж керує загонами "дружинників", які планують зачищати наші міста від наркоманів та іншого декласованого елементу. Попри молодий вік – цього року він святкуватиме 30-річний ювілей – Ігор Михайленко потрапляв до новинних стрічок і раніше. Він був одним із найближчих соратників Білецького в організації "Патріот України", де займався проведенням вишколів. 2008 року під час участі в марші на честь 66-ї річниці УПА у Києві Михайленко був затриманий разом із близько 100 учасниками акції після їх спроби пройти Хрещатиком. Після чого дві доби просидів у Київському СІЗО.

У 2011 році після історії з "замахом на вбивство" колишнього "афганця" Сергія Колесника він разом із Білецьким та іншими соратниками з ГО "Патріот України" опинився за ґратами, де пробув майже чотири роки. Ця історія зробила молодих націоналістів відомими на всю країну. Нагадаємо трохи про що йдеться. У серпні 2011 року Колесник прийшов у харківський офіс організації "Патріот України" і відкрив вогонь із травматичної зброї по активістах організації. Сам Михайленко отримав кульове поранення в шию, але після госпіталізації був арештований. Вийшов він на свободу у лютому 2014-го разом із побратимами по так званій "майданній амністії", за якою було звільнено не лише Юлію Тимошенко, але й інших політв'язнів режиму Януковича.

Відтоді Михайленко весь час знаходився у фарватері Білецького. У 2014 році він пішов добровольцем на фронт, опинившись в "Азові", який очолив його старший товариш. Пізніше, після рішення Білецького піти в політику, саме Михайленко став командиром полку "Азов".

Та ім'я цієї людини відоме не лише з героїчних новин із зони АТО. У ЗМІ можна знайти іншу історію: він нібито фігурував в кримінальному провадженні щодо збройного пограбування інкасаторів "Ощадбанку" в Запорізькій області, яке сталося 15 липня 2016 року. У пресі навіть повідомляли про нібито його затримання Службою безпеки України. Однак, "Черкас" дуже скоро опинився на свободі. Станом на лютий 2017-го він був заступником командира "Азову", і в цій якості подав декларацію, де вказано, що у нього немає рухомого і нерухомого майна.

Цікаво, що Михайленко офіційно не перебуває в керівному складі ГО "Національні дружини" Згідно з даними держреєстру юридичних осіб, засновники організації, зареєстрованої в Києві влітку 2017 року — три ветерани полку "Азов" Ігор Кашка, Артем Клімін та Максим Климка. Керівником ГО значиться ще один колишній "азовець" Ігор Бобер.

Проект, який наробив стільки галасу в ЗМІ, при детальному аналізі видається не таким вже й страшним, як його малюють. Він радше схожий на кишенькову боївку Білецького, аніж на реальних штурмовиків. Та і який Ернст Рьом із Михайленка. У них є спільне - обидва пройшли війну. Засновник загонів СА - Першу світову, де тричі був тяжко поранений, за військову доблесть нагороджений Залізним хрестом обох ступенів. Він був живим прикладом для ветеранів, не боявся конфліктувати з фюрером (за що зрештою і поплатився життям), а не виконував роль медійного персонажа, який так пояснює, що він із Білецьким не єдине ціле, що цьому ніхто не вірить.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme