Головне завдання Путіна - вимкнути наш мозок

Основну роль у війні проти України Кремль відводить не ідеї "русского міру", а ідеї "української поразки"
Depo.Влада
5 вересня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Головне завдання Путіна - вимкнути наш мозок
Головне завдання Путіна - вимкнути наш мозок

Кремль розраховує в найближчі місяці зсередини зруйнувати політичну стабільність в Україні. Основну роль в інформаційній війні він відводить не ідеї "русского мира", яка показала свою безперспективність, а ідеї "української поразки", повідомляє depo.ua з посиланням на "Ділову столицю".

Так звана "зрадофілія" - це лише складова частина або один аспект "поразкофіліі", якою Кремль намагається заразити свідомість українців. Найперший засіб тут - популізм, який породжує хибні надії на нібито існуючі прості рецепти вирішення всіх проблем. Чим більше завищені суспільні очікування, тим пригніченіше суспільство від того, що ці очікування залишаються невиконаними.

Ще один компонент - це нагнітання страху. Українське суспільство вже майже три роки живе в стресовому стані. Коли на глибоку психологічну втому накладається тваринний страх, це породжує бажання припинити боротьбу і здатися.

Щоб реалізувати цей план, Кремль використовує безліч різноманітних структур. Одні з них є його прямими креатурами, інші підпорядковані російському впливу за допомогою різних аргументів, в тому числі фінансових, треті, можливо, і не пов'язані з Кремлем, самозакохано грають відведену їм роль "корисних ідіотів".

У своєму огляді ми зупинили увагу на ключових акторах кремлівської п'єси, яка розігрується в Україні. Кожен з них має свою функцію і завдання, діючи на певний прошарок населення за допомогою доступних їм методів і засобів. Тому для всіх політичних сил - фігурантів огляду шукалися відповіді на наступні питання: цільова аудиторія; основні спікери і посили; медіаресурси; кінцева мета; чого чекати найближчим часом.

У всіх цих акторів, хоч вони багато в чому несхожі, є одне спільне. Вони, кожен на свій лад, намагаються вбити в мізки людей думку про те, що головна проблема українців не в Путіні, а в українській владі. Що нинішня влада нічим не відрізняється від Януковича або навіть гірше. Що все було даремно: і Майдан, і революція, і опір російському вторгненню. Путін в такому випадку виглядає чи не рятівником.

Цей сценарій обов'язково провалиться, якщо українці будуть включати мізки в режим критики не тільки тоді, коли чують про "Перемогу", а й коли їм настирливо розповідають про "поразку".

Медведчук ставить на тарифний майдан

Онуфрій пропонує українцям сурогатну єдність

Розтяжка Ахметова: між Сурковим і Ляшко

П'ятих колон багато не буває

Чим займуться "корисні ідіоти"

"Газовики" знову чекають новин з Відня

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада