UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Головна популістка дня: Сироїд, яка обурилася, що Порошенко хоче повернути Крим

Номінується віце-спікер парламенту від "Самопомочі" Оксана Сироїд, якій не сподобалося, що Порошенко хоче повернути Крим Україні

Головна популістка дня: Сироїд, яка обур…

Її номінувала група "Антипопулісти" у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

Депутатка вважає, що обіцянка президента не викликає довіри. За словами Сироїд, ним нічого не було зроблено, аби причетні до анексії півострова були притягнуті до відповідальності, а також не були зібрані докази і не була подана консолідована претензія України до Росії у міжнародних судових інстанціях. Від нинішніх, каже вона, Росія лише виграє.

Дослівно заява Порошенка звучить так: "Ні на які торги, ні на які підкилимні домовленості Україна ніколи не піде. І Крим буде повернуто Україні. Ми зробимо все можливе, щоб це було зроблено якнайшвидше, одразу ж після президентських виборів. Бо ви чули неодноразові заяви Путіна, що до президентських виборів цього робитися не буде, бо він дуже сподівається, що буде обраний будь-хто, крім Порошенка, для того, щоб нова українська влада приповзла на колінах і подарувала йому Крим. Моя позиція – не дочекаються. Ми звільнимо Крим". Сироїд висмикнула фразу з контексту. Це, по-перше.

По-друге, сказане Порошенком дуже не сподобалося росіянам та їх кримським посіпакам і… віце-спікеру українського парламенту. Збіг? По-третє, кого, окрім Путіна, його генералів та колаборантів на кшталт Аксьонова віце-спікер вважає причетним до анексії Криму? Чи не українську владу? Протягом 5 років російська пропаганда активно насаджує цю думку, і, на жаль, наші політики їй у цьому допомагають. Коли ж Сироїд каже про притягнення до кримінальної відповідальності Путіна, то нехай озвучить рецепт, як це зробити прямо зараз. І, останнє, про докази і міжнародні суди. Це взагалі відверта маніпуляція. У червні минулого року Україна подала до Міжнародного суду ООН меморандум про порушення Росією конвенцій Організації Об’єднаних Націй про ліквідацію усіх форм расової дискримінації та про заборону фінансування тероризму. Додатково до суду доставили 28 томів доказів, в середньому по 600 сторінок кожен. У грудні минулого року Міжнародний кримінальний суд в Гаазі оприлюднив звіт із попереднього розслідування за 2018 рік, в якому повторена оцінка подій у Криму після початку російської агресії – півострів окупований Росією.

А зовсім недавно Мінюст передав до Європейського суду з прав людини гігабайти відео та фото з доказами окупації Криму Росією. Міжнародні суди можуть розглядати ці справи не один рік, і на їхню швидкість Україна вплинути не може. Проте звинувачувати свою країну у тому, що якось не так чи не туди подаються позови, що у нас немає доказів, і що Путін від цього виграє – це взагалі за межею добра і зла.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme