Головна популістка дня: Покальчук, яка вимагає для омбудсмена те, що і так прописано в законодавстві

Номінується директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук, яка вимагає забезпечити проведення відкритого висування кандидатів в омбудсмени, що й так забезпечено відповідним законом

Головна популістка дня: Покальчук, яка в…

Її номінувала група "Антипопулісти" у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

"Ми вимагаємо гарантувати відповідність кандидатів професійним стандартам і їх незалежність від впливу партійних інтересів шляхом проведення відкритого висування і обговорення кандидатів із залученням до процесу відбору представників громадянського суспільства. В іншому випадку є великий ризик того, що цю відповідальну посаду отримає людина, для якої захист партійних інтересів або інтересів окремих осіб буде вищим за захист прав людини", - цитують пані правозахисницю "Українські новини".

Закон України про уповноваженого з прав людини чітко регламентує процедуру обрання омбудсмена. Зокрема, в ст. 5 зазначено: "Уповноваженим може бути призначено громадянина України, який на день обрання досяг 40 років, володіє державною мовою, має високі моральні якості, досвід правозахисної діяльності та протягом останніх п'яти років проживає в Україні.

Стосовно осіб, які претендують на зайняття посади Уповноваженого, за їх письмовою згодою проводиться спеціальна перевірка в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Тобто законом не заборонено ні залучення до процесу відбору представників громадянського суспільства, ні їхню персональна участь у конкурсі. В Законі існує лише кілька обмежень для кандидатів: не погашена судимість за вчинення злочину, крім реабілітованих, або наявність адміністративного стягнення за вчинення корупційного правопорушення.
Далі за процедурою відповідний комітет ВР за результатами спеціальної перевірки, передбаченої статтею 5, подає парламенту свої висновки щодо кожної кандидатури на посаду, спікер або не менше однієї четвертої народних депутатів від конституційного складу вносять пропозиції щодо кандидатур. Голосування проводиться під час пленарних засідань бюлетенями для таємного голосування. Призначеним вважається той кандидат, за якого проголосувала більшість народних депутатів від конституційного складу ВР.

Тобто, якщо пані Покальчук вбачає в Законі якісь ризики або політично-партійні нюанси, тоді варто виступати з конкретними пропозиціями щодо усунення цих ризиків з документу, а не створювати навколо майбутнього відбору чергову "зраду", заздалегідь ставлячи під сумнів фаховість будь-кого із кандидатів в Уповноважені з прав людини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme