Голови парламентських комітетів: Хто стане "молодою командою" Зеленського

Під час "бойового злагодження" в Трускавці "Зе!команда", схоже, визначилася з тим, кого висуватиме на посади голів комітетів Верховної Ради. Переважна більшість цих осіб в українській політиці – новачки і люди молоді. Багатьом нема ще й 50 років

Голови парламентських комітетів: Хто ста…

Depo.ua розповідає, ким є люди, яких "Слуга народу", швидше за все, висуне на посади голів комітетів українського парламенту.

Комітет з питань бюджету – "рибний" підприємець Юрій Арістов

44 роки, родом з Києва. Підприємець, генеральний директор ТОВ "АТЛАНТІК-ЮММА" – це компанія, що займається імпортом риби і морепродуктів. Також він є власником чи співвласником підприємств, задіяних у харчовій промисловості.  

Арістов володіє рестораном Fish House, яким керує дружина кандидата Марина, відома глядачам як учасниця шоу "Холостяк". Серед партнерів цього "слуги народу" – дружини президента Володимира Зеленського та його першого помічника Сергія Шефіра. Разом із першою леді та Ларисою Шефір Арістов володіє ТОВ "Зеларі Фіш", що спеціалізується на переробленні, консервуванні та торгівлі рибою і морепродуктами. Зареєстрований бізнес за тією ж адресою, де знаходиться ресторан Fish House, пише "Українська правда" .

Комітет з питань науки і освіти – Сергій Бабак з Українського інституту майбутнього

41 рік. Родом з Києва. Радник Зеленського з освітніх питань.

Експерт з питань освіти і директор освітніх програм пов'язаного з Антоном Геращенком Українського інституту майбутнього. Має юридичну та психологічну освіту. На сайті ЦВК Бабак зазначений як заступник директора державної наукової установи "Центр морської геології, геоекології та осадового рудоутворення НАН України".

Вчився за кордоном (Шотландія), має 20 років наукового та викладацького стажу. Бабак пропонує внести зміни в ЗНО, підтримує реформи НУШ, виступає за скорочення кількості вишів і збільшення їхнього фінансування.

Саме Бабак назвав реальними розрахунки штабу Зеленського, де заявили, що для того, щоб дати вчителям зарплатню в чотири тисячі доларів, вистачить 200 млн доларів на рік.

Ще в 2016 році науковці знайшли плагіат в науковій публікації Бабака - зі статті російського студента Олександра Данилова.

Йшлося про статтю Бабака "Мониторинг окружающей среды АЭС с использованием систем видеонаблюдения и измерения мощности экспозиционной дозы на базе беспилотного авиационного комплекса" і статтю Данилова "Разработка системы контактного дистанционного экологического мониторинга при добыче полезных ископаемых".

 

Бабак відповів, що "факти наявності або відсутності плагіату визначає винятково суд", його роботу перевірили всі відповідні органи, а результати використовують зараз "в університетах, наукових закладах та комерційному секторі".

 

Комітет з питань екологічної політики – бізнесмен в сфері нерухомості Олег Бондаренко

43 роки, харків’янин, директор ТОВ "Інвестплюс", що займається купівлею та продажем нерухомого майна.

Бондаренко — голова громадської організації Зелений фонд, яка називає своєю метою захист екологічних прав громадян і навколишнього середовища. На сайті організації зазначено, що Олег Бондаренко — "професійний юрист із 25-річним стажем", який має досвід захисту клієнтів, постраждалих внаслідок екологічних катастроф. 

На сайті зазначено, що організація Бондаренко займається захистом громадян, які постраждали внаслідок екологічних катастроф, розвитку концепції групових (колективних) позовів в Україні для реалізації права на захист громадян у екологічних спорах.

Єдина справа, в якій він засвітився, це кримінальне переслідування працівників і власників фірми "Агромарс", відомої за брендом "Гаврилівські курчата". Членом правління "Зеленого Фонду" значився Максим Фролов, звільнений з посади судді "за порушення присяги" через неправомірні дії у суді над "автомайданівцем" у час Революції гідності, пише "Українська правда". 

 

Комітет з питань правової політики і правосуддя – юристка Ірина Венедиктова

40 років. Родом з Харкова. Радниця Зеленського з правових питань.

Завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ імені В.Н Каразіна. Професор, доктор юридичних наук. Експертка з питань реформи судової системи. Брала участь в конкурсі на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду, проте не склала іспит.

За даними "Чесно" Венедиктова є суддею постійно діючого третейського суду при ВГО "Фундація медичного права та біоетики України". "Українська правда" називає її віце-президенткою Фонду медичного права та біоетики і віце-президенткою Всеукраїнської асоціації косметологів та аромологів.

Із Зеленським, як вона сама розповіла в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK, познайомилася через представника президента в Раді Руслана Стефанчука.

"З Володимиром Зеленським я познайомилася в жовтні (2018 року, - ред). Він запросив мене на зустріч. Я приїхала. Між нами відбулася досить проста бесіда, не було реверансів, відразу все пішло по жорстким питань. І з цього часу я була радником Володимира Олександровича", - заявила Венедиктова.

Під час представлення в якості члена Зе!Команди в квітні заявила, що всі вакансії у судах будуть швидко і якісно заповнені. За її словами, також буде перезавантажена Вища кваліфікаційна комісія суддів, і люди там будуть проходити відбір на професійність і доброчесність.

 

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу – борець з "Роттердамом" Андрій Герус

37 років. Родом з Волині. Представник президента в Кабміні

Екс-член НКРЕКУ і екс-виконавчий директор інвестиційної групи Concorde Capital.

Під час Революції Гідності жив у Лондоні, там займався координацією протестів під житловим комплексом "One Hyde Park", де розташована квартира Ахметова.

У 2014 року був призначений членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У 2015 невдало балотувався до Київради від "Самопомочі".

Активно виступав проти схеми за формулою "Роттердам плюс".

 

Комітет податкової, митної та фінансової політики - адвокат Данило Гетманцев

41 рік. Родом з Києва. Адвокат з 15-річним стажем.

Експерт з питань оподаткування, публічних фінансів і банківського права. Є ідеологом дискусійної ідеї амністії капіталів, яка може призвести до виключення України з FATF та інших міжнародних органів по боротьбі з відмиванням коштів.

В 2016 році брав участь у конкурсі на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, але вибув за результатами підсумкового рейтингу. Вниз рейтингу Гетманцева спустили закриті "психологічні тести", результати та критерії оцінки яких не оприлюднюються, пише Українська правда.

За даними ЧЕСНО, Гетманцев має корпоративні права та є одним із співзасновників ТОВ "М.С.Л." – оператора державних лотерей, на діяльність якого у 2015-2017 роках за рішенням РНБО були  накладені санкції Президентом України. Проводилося досудове розслідування щодо можливої причетності "М.С.Л." до  фінансування тероризму. Зрештою СБУ не знайшла відповідних доказів та кримінальне провадження за вказаними обставинами було закрите. У травні 2018 року зазначені санкції РНБО були зняті.

За даними Youcontrol ТОВ "М.С.Л." мала податковий борг у понад 2,5 млн грн. (станом на 01 грудня 2016 року).

 

Комітет з питань національної безпеки і оборони – власник ливарного заводу Олександр Завітневич

46 років, киянин. Директор ТОВ "Смілянський Ливарний Завод"

У 2016 році став співзасновником київського ТОВ "М.Т.І", яким керує дружина Наталія Завітневич. Підприємство займається цілим рядом видів діяльності: надання в оренду інших машин, устатковання та товарів, лиття чавуну, сталі та легких кольорових металів, а також механічним обробленням металевих виробів та оптовою торгівлею машинами й устаткованням для добувної промисловості та будівництва.

Ходять також чутки, що дружина Олександра Завітневича Наталя вчилася разом з Зеленським в одній школі, а зараз є сімейним психологом подружжя Зеленських

 

Комітет з питань регламенту і організації роботи ВРУ – юрист Сергій Кальченко

54 роки, родом з Києва. Юрист. На виборах президента був представником Зеленського в Центральній виборчій комісії.

Адвокат компанії Hillmont, раніше був партнером юридичної компанії "Моор і партнери".

Фахівець в галузі права Європейського Союзу, виборчого законодавства і прав людини. Протягом останніх восьми років Кальченко виступав в якості юридичного консультанта Ради Європи у сфері верховенства права та діяльності, пов'язаної з виборами в СНД.

Саме Кальченко допоміг російському акторові Федору Добронравову скасувати в суді заборону на в'їзд в Україну. Журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" виявили, що він, від імені ТОВ "Кіноквартал" здійснював юридичний супровід у справі про оскарження постанови про заборону Добронравову на в'їзд, а також демонстрацію фільмів з його участю. 

 

Комітет з питань інфраструктури – колишній міліціянт Владислав Криклій

32 роки, киянин. Директор Головного сервісного центру МВС, екс-радник голови МВС Арсена Авакова.

Останні 3,5 роки Криклій очолював Головний сервісний центр МВС України. Перед цим працював першим заступником начальника Департаменту ДАІ.

Напередодні призначення на посаду в ДАІ соратник Арсена Авакова Антон Геращенко поставив Криклію задачу "реалізувати реформу корумпованої мережі МРЕВ і замінити її на систему Центрів надання адміністративних послуг МВС за грузинським і європейським зразками". За рейтингом журналу "Новое время" в 2017 та 2018 роках реформа сервісних центрів МВС визнавалась серед найбільших перемог в Україні.

За даними ЧЕСНО Криклій – фігурант кількох антикорупційних розслідувань. Повідомляється, що він придбав нерухомість у Києві, зазначивши невисокі доходи у декларації і що виконуючи обов'язки директора Головного сервісного центру МВС задекларував Mercedes S500 (2008 р.в.), ринковою вартістю $22-25 тис. Власником автомобіля Криклій став у лютому 2014, до держслужби.

 

Комітет держбудівництва, місцевого самоврядування – спеціаліст з продажів Андрій Клочко

38 років, родом з Києва. Кризовий менеджер.

Закінчив київський Політех, має ступінь МВА Міжнародного інституту менеджменту.

У виборах бере участь не вперше, в 2014 йшов як мажоритарник від партії "Блок лівих сил", а у 2015 році балотувався до Київської міської ради від партії "Відродження".

Клочко працював директором департаменту продажів у медіахолдингу "Главред-Медіа", що входить у "1+1 Media". Потім перейшов в "Агропродекспорт" заступником директора з продажів, а потім займався продажами в компанії "Хлебарський".

Потім перейшов до Київського національного університету будівництва та архітектури — провідним спеціалістом відділу міжнародних відносин, а у 2018 році став помічником проректора цього вишу.

У мережі LinkedIn Клочко серед найкращих робочих якостей вказує: стресостійкість, харизматичність, досвід запуску нових проектів з нуля та втілення цілей власників підприємств в життя.

 

Комітет з цифровізації і IT – айтішник Михайло Крячко

39 років. Родом із Запоріжжя. Діджитал-спеціаліст, з 2015 року - операційний директор ТОВ "ЕСЕМЕМСТУДІО", власником якого є позаштатний радник Зеленського Михайло Федоров -діджитал-менеджер президентської кампанії Володимира Зеленського.

Крячко був довіреною особою кандидата в президенти Володимира Зеленського на окрузі у Запоріжжі. До цього 9 років працював у державних та муніципальних структурах.

 

Комітет з питань запобігання та протидії корупції - антикорупціонерка Анастасія Красносільська


35 років, родом з Києва. Членкиня Національної ради з питань антикорупційної політики.

Була відома як експертка з податкового та антикорупційного законодавства, працювала в Центрі протидії корупції, керівником якого є Віталій Шабунін. Зокрема відповідала за адвокаційну кампанію створення в Україні Вищого антикорупційного суду.

Раніше була помічницею  нардепа від БПП Павла Різаненка.

У своїй декларації за 2018 рік Красносільська вказала автівку Toyota Avensis, квартиру у спільній власності, 13 000 доларів готівкою та "безцінну" кішку на ім'я Маруся.

 

Комітет з питань європейської інтеграції – міжнародниця і спортсменка Марія Мезенцева

29 років, родом з Харкова. Підприємиця. Багаторазова чемпіонка України з сучасних танців.

За даними УП, Мезенцева претендувала на те, щоби очолити комітет у закордонних справах, але згодом була затверджена як головний претендент від партії на посаду голови комітету з європейської інтеграції.

З 2015-го року є депутаткою Харківської міської ради, де входила у фракцію Самопомочі і була членом постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інвестицій, спортивних та іміджевих проектів.

Була лобісткою з українських питань у Європарламенті, декларує співпрацю із Бізнес-радою Україна-ЄС у Брюсселі.

Депутатка має близьких знайомих серед авторитетних українських експертів з питань європейської інтеграції, тож напевно матиме їхню експертну підтримку, якщо очолить євроінтеграційний комітет у новому складі ВР, передає "Українська правда".

 

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – реформатор Денис Монастирський

39 років. Родом з Хмельницького. Експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього (UIF), блогер.

Колишній помічник народного депутата Антона Геращенка. Ходили чутки, що Монастирський близький до голови МВС Арсена Авакова, але сам він їх спростовує і каже, що вони всього тільки кілька разів спілкувалися.

Монастирський – прихильник закону про імпічмент і відкритого конкурса на посаду генерального прокурора.

 

Комітет з питань економічної політики - юрист Дмитро Наталуха

31 рік, киянин. Юрист у сферах банківського, фінансового права, залучення іноземних інвестицій.

Чоловік нардепки від "Батьківщини" Олени Шкрум. У 2007- 2013 роках працював у сферах банківського, фінансового права, залучення іноземних інвестицій. А за губернаторства Саакашвілі в Одеській області очолював Лиманську районну державну адміністрацію . Призначений президентом Порошенком, ним же і звільнений у лютому 2017-го року.

Напередодні передвиборчої кампанії Наталуха був учасником руху "Люди важливі", співзасновниками якого є заступник голови ОПУ Олексій Гончарук, депутат Київради Сергій Гусовський та виконавчий директор "Українського інституту майбутнього" Віктор Андрусів і  брав участь у телепроекті "Нові лідери", де пропонував "створити з України популярний туристичний бренд, здатний залучати велику кількість туристів". Зрештою політичний рух так і не став учасником перегонів, а проект не потрапив у фінальну десятку.

 

Комітет з питань охорони здоров'я – засновник "Бориса" Михайло Радуцький

50 років, засновник мережі приватних клінік "Борис" і радник президента Зеленського. Кілька років тому був у команді Кличка на посаді заступника мера. Після звільнення "за згодою сторін" був радником Кличка з питань медицини.

Клініку "Борис" заснував з журналістом та прихильником нетрадиційної медицини – Дмитром Гордоном. Клініку продав перед тим, як вирішив балотуватись від партії "Слуга народу".

У минулому — член Вищої Медичної Ради Міністерства охорони здоров'я України.

Вважає, що українцям не підходять європейські протоколи лікування, а підходить модель Бісмарка, а також що президент Зеленський знає як отримати гроші на медицину не збільшуючи податків. Тоді як сама система Бісмарка вимагає високих податків для постачання доступних послуг населенню. У 2017 році підтримував медичну реформу: казав, що вона потрібна і він всіма силами буде її підтримувати. Критикує команду Супрун за те, що вони не провели перепис населення перед впровадженням реформи і аудит матеріально-технічної бази.

"Його активно обговорювали після того, як він заявив, що лікування людей може відрізнятись через расові та генетичні особливості. Пізніше заявив, що ґрунтував своє висловлювання на "доказах наукової спільноти", - пише "Українська правда".

Радуцький знімався у програмі "Битва екстрасенсів" на російському ТНТ у 2013 році. Вижив у цунамі під час відпочинку у Таїланді. Зараз каже, що не вірить у екстрасенсів і навіть боровся, щоб МОЗ перестало ліцензувати їхню діяльність.

 

Комітет з аграрної політики та земельних відносин аграрій Микола Сольський

40 років, народився в селі Росохи Львівської області. Юрист адвокатського об'єднання "Процик та Партнери".

Сольський є засновником семи та беніфіціаром 10 підприємств, що займаються агробізнесом.

Серед клієнтів юрфірми "Процик і Партнери" – українські та зарубіжні інвестиційні компанії, фінансові установи, машинобудівні підприємства, будівельні компанії, продовольчі та агропромислові холдинги.

З 2007 року займається агробізнесом, є співзасновником Українського аграрного холдингу з земельним банком близько 50 тис. га в Чернігівській, Київській, Полтавській та Закарпатській областях. Компанія спеціалізується на вирощуванні кукурудзи і сої, молочному тваринництві, володіє власними елеваторами обсягом 196,4 тис. т, а також володіє близько 400 зерновозами і надає послуги з транспортування вантажів залізничним транспортом, пише "НВ Гроші"

 

Гуманітарний і інформаційний комітет – гендиректор "плюсів" Олександр Ткаченко

53 роки. Родом з Києва. Генеральний директор "1+1 Media".

За неофіційною інформацією, під час президентських перегонів Ткаченко був одним з медіатехнологів Зеленського і усіляко сприяв позитивному висвітленню майбутнього президента на "плюсах"

На 1+1 працює з 1996 року, починав з посади заступника генерального продюсера каналу. Ткаченко є одним із творців ТСН. Згодом він працював на "Новому" та створював новинну програму "Репортер", а в 2003-му неформально очолював весь медіа-холдинг Віктора Пінчука, куди входять ІСТV, СТБ та "Новий".

У 2008-му Ткаченко трохи порацював у Москві заступником гендиректора телеканалу "РЕН-ТВ". Того ж року він повернувся до Києва і з серпня 2008-го почав очолювати медіа-холдинг "1+1 Media", співвласником якого є Ігор Коломойський.

За результатами щорічного дослідження Інституту масової інформації та Незалежної медіа-профспілки потрапив у десятку найбільших ворогів української преси у 2012—2013 роках.

 

Комітет з питань соцполітики – спеціалістка зі страхуваня Галина Третьякова

56 років, киянка, керівниця ГО "Інститут Громадянських Свобод". Фінансова експертка, громадська діячка.

З 2010 року обіймала посаду генерального директора Української федерації убезпечення, яка об'єднує страхові компанії країни і декларує сприяння розвитку прозорого страхування, недопущення недобросовісної діяльності та інтеграції українського та європейського ринків.

Вона у 1986 році закінчила Харківський авіаційний інститут за спеціальністю "інженер-механік авіаційних двигунів" та вже у 2002 році отримала диплом магістра фінансів у Міжнародного інституту ринкових відносин та підприємництва.

Протягом 1991-2006 років працювала у страховій компанії "АСКА–життя", яка входить до групи "СКМ" Ріната Ахметова. Третьякова там була заступником генерального директора, а потім головою правління. Після звільнення залишилась власницею 10% акцій, пише "Українська правда"

Відома як прихильниця накопичувальної пенсійної системи — виключно на індивідуальні рахунки фізичних осіб.

 

Комітет з питань закордонних справ – дипломат Богдан Яременко

 

47 років, родом з Києва. Кар'єрний дипломат, що має понад 20 років досвіду роботи на дипслужбі.

Яременко став знаменитістю після того як він, в день побиття студентів на Майдані, став першим з українських дипломатів, хто публічно висловив обурення діями силовиків. Він назвав "Беркут" фашистами і зазначив, що на Януковича чекає складне політичне майбутнє. У відповідь тодішній міністр Кожара терміново відкликав дипломата зі Стамбула (він працював там Генконсулом) і звільнив його з дипломатичної служби.

З січня 2014 року Голова правління благодійного фонду "Майдан закордонних справ", фінансування якого приписують Ігорю Коломойському. Останні роки Яременко був членом пов'язаної із олігархом партії УКРОП та головою її київської міської організації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme