Новий медіа-гравець: Чому КС згадав про старі справи

Прихід до Конституційного суду відомого юриста Сергія Головатого може спричинити внутрішні конфлікти в цій структурі

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Новий медіа-гравець: Чому КС згадав про…

Учора ввечері президент Петро Порошенко підписав укази про призначення суддями Конституційного Суду за своєю квотою Сергія Головатого і Василя Лемака. Головатий особливої презентації не потребує. Він – один з найбільш авторитетних правників в Україні, але за роки своєї діяльності напрацював собі вкрай неоднозначну репутацію. Колишній член КПРС Головатий у 1989 році опинився в Народному Русі, а за часів незалежності двічі побував міністром юстиції, неодноразово змінюючи партійні кольори. У Верховній Раді він був депутатом від фракцій Блоку Юлії Тимошенко та Блоку "Наша Україна". А потім опинився у Партії регіонів, де, щоправда, теж надовго не затримався.

Вже у 2015 році Головатий став членом Конституційної комісії. На початку грудня минулого року його обрали віце-президентом підкомісії з верховенства права Венеціанської комісії. Що ж до Василя Лемака, то він працює завідувачем кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Ужгородського національного університету, і навряд чи є самостійною фігурою.

Чим важливе нові призначення? По-перше, президент нарешті закрив свою квоту у Конституційному суді. Тепер черга за парламентом. По-друге, доводиться констатувати, що в АП припустилися помилки із затягуванням призначень: за тиждень до цього "урізаний" склад суду, не чекаючи указу по Головатому, якого називали безперечним фаворитом на голову КС, швидко обрали на цю посаду Станіслава Шевчука. Якого не вважали фаворитом. У ЗМІ називалися імена Віктора Кривенка та колишнього судді Верховного Суду і депутата ВР трьох скликань Володимира Мойсика. Але, схоже, обидві групи, як ті демократи перед розстрілом, об'єдналися навколо компромісного Шевчука.

Компроміс компромісом, але на нього є чимало "гачків". Точніше – на його брата Рулава Одда (раніше Дениса Шевчука), який фігурує в кримінальних провадженнях Генеральної прокуратури. Як повідомляли ЗМІ, провадження стосується державного підприємства "Укрхімтрансаміак". Одд є власником 70% акцій "Української морської транспортної компанії". Компанія, зокрема, отримувала мільйони гривень за надання послуг під час перевалки та транспортування рідкого азоту, хоча всі роботи по факту виконували співробітники "Одеського припортового заводу". Також він нібито пов'язаний з компанією ТОВ "Агріхаб-Южний", яка купувала аміак у державного підприємства за номінальною ціною, а кінцевим споживачам продавала за значно вищою.

Окрім цієї історії варто зазначити, що Одд свого часу очолював партію "Русь", пропагуючи в Україні ідеї "русского міра". Щоправда, сам він публічно заперечує звинувачення в причетності до розкрадання майна державного підприємства "Укрхімтрансаміак". "З моїм братом ми займаємося різною діяльністю, ніяк не пов'язані професійно і юридично, а його бездоганну репутацію можна вивчити в численних українських і міжнародних джерелах", – зазначив Одд.

Можливо, розуміючи вразливість нового керівництва КС, там одразу стали на шлях піару. Сьогодні суд скасував скандально відомий "мовний" закон Ківалова-Колесніченка. Це могли зробити вже давно, але крига скресла лише зараз. Що є сигналом того, що ми стаємо свідками появи в інформпросторі ще одного медіа-гравця – Станіслава Шевчука. Не виключено, що це хід на випередження, враховуючи можливі конфлікти в КС після появи там Головатого, який, скоріше за все, прямо орієнтуватиметься на Банкову.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme