UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Пентагоні зробили гучну "українську" заяву

Номінант на посаду міністра оборони США Марк Еспер очікує від України продовження реформ у сфері безпеки та підтвердив свою відданість продовжувати підтримку України на цьому напрямі на тлі російської збройної агресії

Про це Еспер заявив 16 липня у відповідях для Сенату під час слухань щодо затвердження його на посаді голови Пентагону, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Україна досягла значних успіхів у вдосконаленні власних військових можливостей, але потрібно зробити ще багато роботи. Якщо я буду затверджений (на чолі Пентагону – ред.), я наголошуватиму на необхідності (для України – ред.) продовжувати виконання положення Закону про національну безпеку 2018 року", – наголосив Еспер.

За його словами, Україні необхідно посилити демократичний цивільний контроль над військовими, сприяти реформам управління, підвищити прозорість й підзвітність у сферах закупівель та формування бюджету, а також поліпшити оборонну промисловість.

Крім того, як зазначив в.о. міністра оборони США, для України важливо подолати корупцію, зокрема в оборонному секторі.

"Міністерство оборони США має позитивні сподівання від того, що президент Зеленський із самого початку взяв на себе зобов'язання продовжувати оборонні та антикорупційні реформи, які сприятимуть здатності України захищати її територіальну цілісність і підтримувати більш безпечну, процвітаючу, демократичну та вільну державу", – зауважив Еспер.

Він наголосив, що для США також важливо мати докази прогресу оборонних реформ в Україні, щоб отримати повну суму коштів, виділених Конгресом за Програмою допомоги Україні у сфері безпеки.

Крім того, зазначив в.о. міністра оборони США, реформи зміцнять можливість України розвивати прагнення до членства в НАТО.

"Я також буду наголошувати на подальших зобов'язаннях Пентагону забезпечувати допомогу Україні у відповіді на ці складні виклики", – зауважив майбутній очільник Пентагону.

Нагадаємо, 15 липня Білий дім офіційно висунув на посаду міністра оборони США виконувача обов'язки голови Пентагону Марка Еспера.

10 липня тимчасовим керівником Пентагону став Річард Спенсер – буде на посаді на час розгляду кандидатури нинішнього виконуючого обов'язки міністра оборони Марка Еспера в сенаті.

Колишній офіційний керівник Пентагону Джеймс Меттіс пішов у відставку в грудні 2018 року. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook