Голова ММК ім. Ілліча: Замість реформ і боротьби з корупцією УЗ пропонує бізнесу знову "скинутися" і заплатити

Генеральний директор Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Юрій Зінченко знову жорстко розкритикував польський топ-менеджмент ПАТ "Укрзалізниця" і його наміри підвищити тарифи на вантажоперевезення в 2017 році
Depo.Влада
28 листопада 2016 13:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Ua.Prom.

"Найбільш несприятливі прогнози підтвердилися. У черговий раз. Кажуть, люди не змінюються. Не змінюються і деякі організації, наприклад "Укрзалізниця". Офіційно підтверджено намір держмонполіста в наступному році знову підвищувати ціни на вантажні перевезення. Про це було заявлено на конференції з інвесторами УЗ. Крім того, інформацію підтвердив керівник департаменту мінінфраструктури А. Федоренко. План – підняти тарифи бізнесу на 25%", - написав він на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Знову підвищення тарифів. Як і в цьому році. Як і в попередньому. Замість реформ, боротьби з корупцією, боротьби за кожну тонну вантажу – бізнесу пропонують "скинутися" і заплатити за все. І одномоментно. Дійсно – навіщо щось робити, якщо всі проблеми монополіста і його менеджменту можна вирішити одним махом – просто підняти тарифи? Короткостроковий ефект гарантований, і, на жаль, це багатьох влаштовує", - поскаржився він.

При цьому гендиректор зазначив, що для таких рішень є межа. "І завдяки недалекоглядній політиці держмонополії ми її скоро досягнемо. Ми – це український виробник, який не в змозі витримувати постійне зростання цін на послуги УЗ. Вантажі йдуть із залізниці: у 2015 році перевезено на 9,4% менше, ніж у 2014, а до 2016 очікується чергове падіння ще на 1,3% до рівня 2015", - нагадав Зінченко.

"Радує, що намір підвищити тарифи на вантажні перевезення має затвердити Кабмін. Сподіваємося, що здоровий глузд переможе, і ідея замінити реформи і обіцяні покращення новими поборами не буде підтримана. Інакше справжніх реформ в УЗ нам не дочекатися ніколи", - підкреслив голова ММК їм. Ілліча.

Раніше лідер Радикальної партії України Олег Ляшко в ефірі "ТРК Україна" повідомив, що на зустрічі з ним прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що "підвищення залізничних тарифів не буде". "Я впевнений, що вони дотримають свого слова", - констатував він.

За словами нардепа, підвищення тарифів на вантажоперевезення означає, що український бізнес стане менш конкурентоспроможним порівняно із зарубіжними партнерами і конкурентами. "Це відразу зниження валютної виручки і найголовніше – якщо підвищать тарифи, то господарі підприємств будуть економити на зарплаті українцям", - підкреслив Ляшко.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Мітки: