Голова італійського парламенту підтримує безвізовий режим для України

У рамках офіційного візиту до Італії президент України Петро Порошенко провів переговори з головою Палати депутатів Італії Лаурою Болдріні
Depo.Влада
19 листопада 2015 20:17
ФОТО: depo.ua

Особливу увагу було зосереджено на шляхах поглиблення міжпарламентського співробітництва між Україною та Італією, передає depo.ua з посиланням на прес-службу українського президента.

Порошенко позитивно відзначив активізацію контактів між парламентаріями двох держав. Свідченням цього став нещодавній візит до Риму делегації групи дружби з Італією у Верховній Раді України. З метою підтримки динаміки міжпарламентського діалогу Болдріні підтвердила готовність відвідати Україну на запрошення свого українського колеги.

Петро Порошенко високо оцінив позицію італійського парламенту, висловлену у відповідній резолюції Палати депутатів, в якій Уряду Італії рекомендовано продовжити санкційну політику ЄС щодо РФ до повного виконання Мінських домовленостей.

Сторони також обговорили погіршення ситуації із захистом прав людини в Криму та висловилися за необхідність забезпечення негайного доступу представників міжнародних правозахисних інституцій на тимчасово окуповану територію півострова.

Глава Української держави подякував італійському парламенту за вчасну ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Співрозмовники обмінялися думками щодо подальшого розвитку двостороннього співробітництва у рамках міжнародних парламентських інституцій, зокрема, ПА РЄ, ПА ОБСЄ та Міжпарламентського Союзу.

Болдріні підтримала надання Україні безвізового режиму, відзначивши величезний внесок, який робить українська громада в Італії у справу процвітання країни та Європи в цілому.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко прибув з офіційним візитом до Італії. 

Під час зустрічі з Порошенком президент Італії Серджо Маттарелла запевнив, що події в Сирії не відвернуть увагу від України

Також Порошенко зазначив, що за результатами зустрічі в Італії Україна заручилася підтримкою в сфері безпеки, боротьби з корупцією, економіки та євроінтеграційних прагнень. 

Зокрема, українська та італійські сторони домовилися про співпрацю в економічній сфері, зокрема в енергетиці. "Компанія ENI задекларувала бажання розширення інвестицій в Україну", - повідомив президент.

Досягнуто домовленості щодо встановлення партнерських відносин між Антикорупційним бюро Італії та Національним антикорупційним бюро України. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада