Голосую не "по приколу": Навіщо Вакарчук вирішив "топити" Зеленського

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук запустив флешмоб із закликом голосувати "не по приколу"

Все почалося із посту Святослава Вакарчука в "Інстаграм", в якому він у традиційній для себе філософській манері пояснив українцям, що вибори президента України для нього -  не "прикол". А перемога - це не персональна амбіція. "Вона вимагає надійної команди, а не випадкових людей, зібраних на хайпі". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ГолосуюНепоПриколу От і настав час, коли ми з вами маємо виконати наш громадянський обов‘язок: проголосувати на виборах Президента. Відмовившись від балотування на найвищу посаду в державі, я не відмовляюсь від власної відповідальності за долю країни. Я не збираюсь стояти осторонь. Я не маю права мовчати. Саме тому сьогодні, за декілька днів до відкриття виборчих дільниць, дозвольте поділитись з вами тим, як буду голосувати я. Дорогі українці, майбутнє не можна виграти в лотерею. Майбутнє – це не прикол. Його здобувають відважні, але й відповідальні. Майбутнє, як і доля країни, в наших руках. Давайте не підведемо тих, для кого свобода і гідність – не пусті слова, а омріяна мета, за яку вони віддавали найдорожче. Свобода - не авантюра, вона вимагає відповідальності, а не саркастичної байдужості. Зміни - не випадковість, вони вимагають наполегливості, а не нетерплячості. І нарешті, перемога - це не персональна амбіція, вона вимагає надійної команди, а не випадкових людей, зібраних на хайпі. Вибори Президента України для мене не «прикол». Тисячі наших співвітчизників, в тому числі молодих людей, віддавали своє життя і віддають прямо зараз для того, щоб ми з вами могли вільно обирати. Пам’ятаймо про це. Голосуймо відповідально! Голосуймо не «по приколу»!. Не вбиваймо мрію.

Публикация от Океан Ельзи (@okeanelzy_official)

В соцмережах одразу зрозуміли заклик буквально, бо голосування "по приколу" давно асоціювалося з фаворитом соцопитувань Володимиром Зеленським. Тут особливо цікаво, що не так давно сам Зеленський в інтерв'ю хвалив Вакарчука і говорив, що не йшов би в президенти, якби пішов Вакарчук. І тут такий ляпас у відповідь. Та у флешмобі Вакарчука є кілька цікавих моментів. В Зеленського вже на це відповили "хот-догами". Можливо, згадавши Тимошенко з сосисками.

По-перше, навмисно чи ні, посил Вакарчука справді закликає українців подумати і не голосувати "по приколу" за Зеленського. Тут треба нагадати, що у минулорічних соцопитуваннях, у яких Вакарчук та Зеленський фігурували як потенційні кандидати, вони стабільно обходили президента Порошенка, опозиціонерку Тимошенко, Гриценка, Садового та будь-кого зі "старих облич". І після того, як Вакарчук у січні заявив, що він не піде в президенти, Володимир Зеленський різко виріс у рейтингах. Цілком можливо, що його підтримувати почала навіть аудиторія Вакарчука, яка голосує за будь-кого, хто прагне нових облич у владі безвідносно до програм, команди та особистого досвіду цих людей в політиці. Тепер Вакарчук фактично закликає власних прихильників не голосувати за Зеленського. Раніше у ЗМІ курсувала інформація, що Вакарчук може підтримати Порошенка. Наразі вона не підтвердилася, та сам посил лідера "Океан Ельзи", особливо слова про відважних людей, які віддавали та віддають життя за можливість проголосувати, про наявність надійної команди, відповідальність, наштовхують на думку, що цей меседж має вловити думаючий електорат. На який ставить саме Петро Порошенко. Так чи інакше, від потенційної втрати Зеленським людей, яких відверне від нього Вакарчук, виграють тільки Порошенко та Тимошенко, як одні з фаворитиів президентської гонки. Але навряд чи різкий відкат симпатиків відбудеться за лічені дні до першого туру. 

По-друге, своєю заявою Святослав Вакарчук нагадав про себе. Безперечно, його небажання чи неготовність іти в президенти зараз не означали його випадання з політичного контексту до парламентської осені. Але до 2024-го року чекати все ж довго. Тому, можемо припустити, що зараз Вакарчук теоретично може готуватися до парламентських виборів. Питання, чи піде він на них із власною політсилою, або ж увіллється до когось із "демократів" калібру Гриценка-Садового, чи будь-кого ще. Та з'являтися в політичному інформаційному просторі Вакарчуку сьогодні необхідно. Щоб не розгубити власних фанатів. Більше того, поява Зеленського в президентському кріслі Вакарчуку може бути не дуже вигідною, якщо він планує йти в парламент. Будь-який провал Зеленського там означатиме недовіру людей до нових облич восени. І від цієї недовіри постраждати може і сам Вакарчук. Так само, будь-які успішні рішення Зеленського лише посилять запит на "Слугу народу", а не Вакарчука. Поразка ж Зеленського на виборах очікувано перейде в послаблення позицій коміка-політика перед осінніми перегонами. 

Так що, нібито звичайний меседж Вакарчука насправді цілком вписується в політичний контекст і його інтереси. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна