Голосування може відбутися тільки в 13 з 30 округів Донеччини і Луганщини - КВУ

Парламентські вибори можуть пройти тільки в 13 з 30 мажоритарних округах в Донецькій і Луганській областях
Depo.Влада
22 жовтня 2014 14:08
ФОТО: depo.ua
Голосування може відбутися тільки в 13 з 30 округів Донеччини і Луганщини - КВУ
Голосування може відбутися тільки в 13 з 30 округів Донеччини і Луганщини - КВУ

Про це заявили представники Комітету виборців України (КВУ) у вказаних регіонах, передає кореспондент ДеПо.

За словами представника КВУ в Донецькій області Олега Гришина, з 21 округу в цьому регіоні вибори можуть відбутися тільки в 8 округах.

«Йдеться про округи №46, 47, 48, 49, 50, 57, 58, 59, які повністю контролюються українськими військами. У округах 45, 52, 53, 60 ситуація невизначена, оскільки вони частково контролюються український стороною, а частково - сепаратистами», - сказав він.

Гришин зазначив, що, за попередніми підрахунками, проголосувати зможуть близько 1,5 млн чоловік, що складає 45% від загальної кількості виборців в Донецькій області.

У свою чергу представник КВУ в Луганській області Олексій Свеєтіков розповів, що в цьому регіоні голосування може відбутися тільки в 5 округах, причому тільки в одному з них - повністю.

За його словами, дивна ситуація спостерігається в окрузі №104, який повністю контролюється сепаратистами (Артемівський район Луганська), проте його центр перенесений в Новоайдар.

«Влада пояснює це рішення тим, що таким чином проголосувати зможуть біженці. Проте таке рішення, схоже, зроблене на користь першого заступника голови Луганської ОДА Ігоря Мартиненкова. Схоже на те, що у декого є бажання зробити його депутатом без виборів», - пояснив Свеєтіков.

Обидва представники КВУ відмітили високу конкуренцію на округах і підкуп виборців, зокрема, Гришин підкреслив, що на окрузі №47 з центром у Слов'янську спостерігається висока активність з боку благодійного фонду «Дорога життя», який пов'язаний з кандидатом від «Опозиційного блоку» Юрієм Солодом.

До речі, ДеПо детально писав про ситуацію в Слов'янську: які виборчі технології використовуються в цьому окрузі - читайте в матеріалі «Нові вибухи в Слов'янську, або Хто влаштував піар на розвалинах».

Нагадаємо, що за жовтневими даними дослідження громадянської мережі «Опора», цілком реально провести парламентські вибори тільки у восьми округах Донецької і Луганської областей, частково голосування може відбутися в дев'яти округах, а в 14 округах вибори взагалі неможливі.