Голодний тренд: Хто з політиків відмовлявся від їжі, і до чого це призвело

В Україні голодування серед політиків - здається, не менш популярний піар-інструмент, ніж теледебати у США

Depo.Влада
19 червня 2017 17:00
ФОТО: depo.ua
Голодний тренд: Хто з політиків відмовлявся від їжі, і до чого це призвело

Політики, які висловлюють громадську позицію відмовою від їжі в Україні не рідкість. А в останні роки експерти з політтехнологій все частіше вважають голодування не кроком відчаю, а потужним інструментом примноження популярності.

Так, сьогодні до списку голодаючих політиків долучився лідер парламентської фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

"Я прийняв своє особисте рішення як людина і нардеп, протестуючи проти знущання над містянами, проти знущанням над містом - символом свободи. Як людина, лікар і депутат я оголошую голодування, протестуючи проти свавілля центральної влади в Україні", - сказав Березюк на погоджувальній раді парламенту.

Намір нардепа почали миттєво стібати у соцмережах, при тому, що захоплених постів на адресу політика немає. Здається, вдумливий електорат не допетрав, яким чином порожнеча у шлунку нардепа допоможе очистити Львів від сміття...

Depo.ua пропонує пригадати, які політики позбавляли себе їжі заради (не)високих цілей у XXI столітті, і що з того вийшло.

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: ТРИЧІ В ОДНУ РІЧКУ

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко - ветеран голодувань. На рахунку політика - вже три спроби відмови від їжі.

Перше Тимошенко оголосила у Качанівській колонії. Тоді у лідерки партії діагностували міжхребцеву грижу і її вирішили перевезти у залізничну лікарню Харкова. Політик опиралася, бо не довіряла місцевим медикам. Тоді Тимошенко спробували конвоювати силою, залишивши синці на тілі.

ФОТО: tymoshenko.ua

Голодування на знак протесту тривало 20 днів. У результаті політик таки створила широкий міжнародний резонанс - лідери європейських країн та США звернулися до тодішнього президента Віктора Януковича з вимогою згадати про права людини і припинити знущання.

Щоправда, без скандалу не обійшлося: сусідка по камері Юлія Абаплова заявила, що Тимошенко таки споживає їжу, але адвокат політика назвав це замовною брехнею.

Не минуло і півроку, як Тимошенко взялася голодувати знову через фальсифікацію парламентських виборів в Україні. Цього разу протрималася 18 днів.

І зрештою, третє, 11-денне голодування було пов'язане з рішенням Януковича не підписувати угоду з ЄС . Ані друга, ані третя спроба істотної користі країні не принесло - хіба що створило імідж людини, солідарної зі своїм народом.

ОЛЕГ ЛЯШКО: КІЛЬКА ДНІВ СОЛІДАРНОСТІ З "КРЕМЛІВСЬКОЮ ЗОЗУЛЕЮ"

Це зараз лідер "радикалів" лає Тимошенко останніми словами, а у 2012 році був з нею настільки солідарним, що навіть оголосив голодування на знак протесту проти фальсифікації виборів.

"Якщо для Вас хоч щось значить думка Юлі - не визнавайте результат виборів. А я буду голодувати разом з Юлею. Справедливість повинна перемогти будь-якою ціною", - настрочив Ляшко у Facebook.

Щоправда відмовлятися від їжі довелося лише три дні, адже сама Тимошенко припинила свій страйк.

"На радість своїй сім'ї і прибічникам і припинив голодування. Нагадаю, ми разом з Юлією Тимошенко голодували на знак протесту проти фальсифікацій", - нескромно доєднався до мук тодішньої саратниці Ляшко.

ЮРІЙ ЛУЦЕНКО: ГОЛОДУВАВ, ТА НІЧОГО НЕ ДОВІВ

Нинішній генпрокурор Юрій Луценко оголосив голодування під час тривалого перебування у лук'янівському СІЗО. Коли термін арешту продовжили ще на один місяць, політик пішов на рішучу акцію протесту.

Від їжі Луценко відмовлявся один місяць і один день. За чотири дні до припинення голодування погодився приймати глюкозу, адже хотів мати хоч якісь сили для відвідування судових засідань. Говорили, що протестувальник заробив собі запалення стравоходу і виразку шлунка. При цьому сам визнав, що нічого не досягнув.

"Я припиняю голодування, оскільки вважаю це недоцільним. Я починав голодування для того, щоб довести, що в цій країні відсутні правосуддя і прокуратура, а зараз мені потрібне здоров'я, щоб все це зламати", - сказав Луценко в залі суду.

ІГОР МОСІЙЧУК: ВІДМОВА ВІД ЇЖІ ФІГУРІ НА КОРИСТЬ

За гратами вирішив поголодувати і нардеп-радикал Ігор Мосійчук. Депутата ув'язнили на два місяці за підозрою у хабарництві, і той пішов на голодний протест. Без їжі політик провів тиждень, але потім взявся за виделку. Мовляв, переніс серйозну операцію і продовжувати голодувати - небезпечно для життя.

ФОТО: vmeste zp.org

Результат - на лице і на тіло. У підсумку Мосійчук скинув 100 кіло. Щоправда, якщо спершу пояснював приголомшливий результат стресом і поганим здоров'ям, потім зізнався, що худнути його мотивувало кохання до Владлени Карпенко, з якою політик згодом взяв шлюб.

НАДІЯ САВЧЕНКО: ПОВЕРНУЛАСЯ В УКРАЇНУ І ВЗЯЛАСЯ ЗА СТАРЕ

У російській в'язниці льотчиці, а наразі і нардепу Надії Савченко вдалося вразити весь світ - за офіційною інформацією, дівчина провела без їжі 83 дні, а потім кілька разів поновлювала протест.

Савченко залишилася б так і залишилися героїчною голодувальницею, але, повернувшись в Україну, знову взялася за вже звичний метод виборювання своїх прав.

Так, минулого серпня нардеп оголосила голодування "у зв'язку з бездіяльністю влади і всього світу щодо звільнення українців з полону". Протрималася 20 днів - мовляв, до моменту, коли президент Петро Порошенко зустрівся з матерями полонених. Щоправда, про вихід з голодування українці дізналися лише через місяць, а ЗМІ підняли на кпини зізнання Савченко у тому, що вона не їсть, але у вині собі не відмовляє.

І незважаючи на новоявленого голодувальника, практика в Україні скоро почне себе відживати. Адже у політиків не залишилося сумнівів: їхні порожні шлунки мало допоможуть справі та й рейтинг підтягнуть навряд. Натомість тих, хто на свободі і клянеться, що голодує, народ починає піднімати на кпини. Мовляв, пустопорожній піар країні не на користь, а що політик робить у себе вдома наодинці з холодильником для народу залишається таємницею.

Головне фото: Twitter

Більше новин політики читайте на Depo.Влада