Рік терору і грабежів: Україна звинуватила РФ у доведенні Криму до катастрофи

Україна звинувачує Російську Федерацію, яка рік тому окупувала Крим, у здійсненні терору та цілеспрямованого грабунку на півострові
Depo.Влада
17 березня 2015 15:22
ФОТО: depo.ua
Рік терору і грабежів: Україна звинуватила РФ у доведенні Криму до катастрофи
Рік терору і грабежів: Україна звинуватила РФ у доведенні Криму до катастрофи

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України з нагоди річниці анексії Криму, передає depo.ua.

Українські дипломати наголошують, що саме окупація Криму спровокувала «найбільшу з часів Другої світової війни кризу безпеки в Європі».

У заяві наголошується, що російська влада принесла на півострів атмосферу страху, безправ'я та репресій. А на окупованій території свідомо порушуються права людини, здійснюється терор проти незгодних, у першу чергу кримських татар та українців, проводяться арешти, обшуки, переслідуються громадські активісти і незалежні ЗМІ».

«Українці Криму не мають доступу до освіти українською мовою, українських ЗМІ. За час окупації понад 20 тис. громадян України змушені були залишити Крим», - констатували дипломати.

У МЗС України відзначають, що Росія здійснює «цілеспрямований пограбування України».

«Понад 400 українських підприємств незаконно націоналізовані, незаконно використовуються надра України, захоплені 18 газових родовищ. Авантюрна і злочинна політика окупаційної влади веде Крим до економічної, соціальної та екологічної катастрофи», - йдеться в заяві.

Українські дипломати додають, що з туристичної перлини України Крим був перетворений на військову базу, де Росія погрожує розмістити ще й ядерну зброю.

«Незважаючи на непрості часи, які сьогодні переживають українські громадяни - мешканці Криму, хотіли б запевнити всіх наших співвітчизників, що Україна робить і робитиме все можливе для відновлення контролю над півостровом. Крим був, є і буде невід'ємною частиною суверенної території України. Російський агресор і окупант обов'язково буде притягнутий до відповідальності за всі скоєні злочини», - заявили у зовнішньополітичному відомстві.

Україна закликає світову спільноту консолідувати міжнародний тиск на Росію з метою скасування всіх незаконних рішень, які призвели до тимчасової окупації Криму

Як повідомляв depo.ua, Росія офіційно анексувала Крим 18 березня 2014 року, після проведеного там псевдореферендума 16 березня. Нещодавно в пропагандистському фільмі «Крим. Шлях на батьківщину» президент РФ Володимир Путін визнав, що в лютому 2014 року ставив завдання «почати роботу з повернення Криму до складу Росії».