Главу Держгеонадр Опімаха звинуватили у втраті державою Тинівського родовища, – ЗМІ

Через корупційні схеми голови Державної служби геології й надр (Держгеонадра) Романа Опімаха держава втратила Тинівське газове родовище
 

Про це йдеться в розслідуванні, яке опублікував "Цензор.НЕТ", інформує Depo.ua.

Видання повідомляє, що глава Держгеонадр 16 березня підписав наказ, яким надав спецдозвіл приватній фірмі на видобуток газу в Тинівському родовищі терміном на 20 років. Таким чином у держави забрали одне з найперспективніших українських природних ресурсів, а державне ДП "Західукргеологія" НАК "Надра України" позбулося головного виробничого майданчика.

У 2014 році приватна компанія ТОВ "Нафтогазрембуд-1" нібито самовільно, без відповідного спецдозволу, пробурила свердловину на Тинівському родовищі і приступила до незаконного видобутку газу, повідомляє видання.

У 2016 році компанія отримала протокол Державної комісії по запасах і подала документи на отримання спеціального дозволу без аукціону, користуючись сумно відомою лазівкою щодо апробації. Згідно із законом, другий спеціальний дозвіл на одне і те ж родовище не міг бути виданий. Після отримання від Держгеонадр законної відмови в спецдозвіл на Тинівському родовищі, яке вже було видано державній компанії "Західукргеологія", ТОВ "Нафтогазрембуд-1" в судовому порядку зобов'язала Держгеонадра видати їй спеціальний дозвіл.

"Нинішній голова Державної служби геології й надр Роман Опімах одним розчерком пера на наказі № 94 зробив те, на що, починаючи з 2016 року, так і не наважився жоден із попередніх керівників Держгеонадр. На підставі сумнівних судових рішень, не дочекавшись рішення Верховного Суду, він передав у користування приватній структурі на 20 років родовище, яке було розроблено коштом держави", – наголошується в розслідуванні.

Крім того, пише видання, громадськість вимагає відставки Опімаха і розслідування його діяльності компетентними органами. Відповідне рішення мають ухвалити прем'єр-міністр Денис Шмигаль і новий профільний міністр Роман Абрамовський.

Нагадаємо, 6 грудня 2019 року Державна служба геології та надр України презентувала Інвестиційний атлас надрокористувача – сервіс для потенційних інвесторів у видобуток корисних копалин, який не має аналогів в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада