Головні рішення РНБО: відновлення призову та три хвилі мобілізації у 2015 році

Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення відновити з 2015 року призов на строкову військову службу, а також провести три хвилі мобілізації
Depo.Влада
21 грудня 2014 08:56
ФОТО: depo.ua
Головні рішення РНБО: відновлення призову та три хвилі мобілізації у 2015 році
Головні рішення РНБО: відновлення призову та три хвилі мобілізації у 2015 році

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Радбезу.

Перша хвиля мобілізації розпочнеться з 20 січня і триватиме 90 днів, друга - пройде з квітня протягом 60 днів, а третя - з червня протягом 60 днів.

«Протягом цих трьох хвиль мобілізації ми повинні повністю забезпечити необхідною кількістю особового складу наші Збройні Сили, Нацгвардію, прикордонну службу тощо», - зазначив секретар РНБО.

У 2015 році буде відновлений призов молодих людей на строкову військову службу, проте з 20, а не з 18 років.

«Тобто призову на строкову військову службу підлягатимуть молоді люди від 20 до 27 років. Хлопців 18 і 19 років наступного року ми не призиватимемо», - сказав Турчинов.

Він зазначив, що в умовах ведення фактичної війни країна не може обмежитися призовом на строкову службу строком на один рік: «Цього недостатньо. Саме тому наші громадяни призиватимуться на півтора року».

Секретар РНБО додав, що молоді люди з вищою освітою проходитимуть службу протягом одного року.

Вчора під час виступу в РНБО президент України Петро Порошенко пояснив, що часткову мобілізацію та призов проведуть для забезпечення можливості ротації військовослужбовців, швидкого відновлення боєздатності та проведення бойових навчань у 2015 році. Однак призовників не пошлють воювати.

«Необхідно заборонити направляти військових у рамках призову в зону АТО. Це має стати підготовкою якісного резерву та людей, які матимуть відповідний досвід», - цитує Порошенка прес-служба Адміністрації Президента.

Як повідомляв depo.uaзасідання РНБО відбулося вчора ввечері під головуванням президента України Петра Порошенка.