"Нормандські" міністри закликають Україну активізувати реформи

Франція, Німеччина, Європейський Союз та інші міжнародні партнери готові підтримати Україну на шляху до модернізації держави, суспільства та економіки, однак за умови готовності українського керівництва до продовження реформ
Depo.Влада
22 лютого 2016 13:44
ФОТО: depo.ua

Про це міністри закордонних справ Німеччини і Франції Франк-Вальтер Штайнмайєр та Жан-Марк Ейро заявили у спільній колонці "Київ повинен діяти" в газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, повідомляє depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

"В обмін на нашу солідарність і підтримку ми розраховуємо на чітку готовність вирішальних політичних сил в Україні продовжити курс реформ. У цьому сенсі Україна уклала з міжнародним співтовариством пакт на майбутнє", - пише газета.

Як наголосили глави МЗС двох країн, на українське керівництво покладено величезну політичну та історичну відповідальність за втілення тих надій, заради яких воно було обране. За словами Штайнмайєра та Ейро, Україна повинна стати "відповідальним і надійним членом європейської сім'ї" і тепер все залежить від влади в Києві.

Міністри зазначили, що за боротьбою за політичний курс України зараз слідкує весь світ. "Хто б не брав слово у Верховній Раді, хто б не робив публічні заяви в Україні, (він) повинен знати, що виступає на суспільній європейської трибуни", - йдеться у заяві.

Крім того, глави зовнішньополітичних відомств Німеччини та Франції перерахували у своєму тексті низку досягнень, яких українській владі вдалося досягти з моменту Революції гідності. Серед них – реформа енергетичного сектору, оновлення поліції, початок санації банківської системи, нові законодавчі рамки для боротьби з корупцією, поліпшення правового і фінансового становища регіонів. За останні два роки спостерігається розвиток українського аграрного сектору, зростає інтерес інвесторів у Європі. "Це вселяє надію", - пишуть міністри.

Однак до всеосяжної модернізації в Україні, якої так прагне її народ, ще далеко. Для того, щоб пройти цей болючий шлях до кінця, всім політичним і громадським силам країни необхідно тісно співпрацювати. "Через серйозні звинувачення в широкому поширенні корупції згуртованість суспільства під загрозою. Києву необхідно діяти", - зазначається в тексті.

Нагадаємо, що 22 лютого Штайнмайер і Ейро прибудуть з офіційним дводенним візитом до столиці України, де проведуть переговори з керівництвом країни, а саме з президентом України Петром Порошенком, прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом та міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.

Зазначимо, що Німеччина і Франція - країни, що входять в "нормандську четвірку" - формат переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада