Глава СБУ обіцяє об'єктивне розслідування подій у Мукачеві, якщо "правосекторівці" складуть зброю

СБУ гарантує справедливий розгляд, якщо всі бійці "Правого сектору", що взяли участь в інциденті в Мукачеві, здадуть зброю і почнуть співпрацювати з владою
Depo.Влада
13 липня 2015 04:39
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова СБУ Василь Грицак, коментуючи події у Мукачеві, передає depo.ua з посиланням на "Цензор.НЕТ".

"Є незаперечний факт, на який держава зобов'язана відреагувати насамперед - загинули люди, є поранені. Необхідно не допустити подальше кровопролиття, не допустити жертв. Це найважливіше. Ми в постійному зв'язку з керівництвом "ПС", ситуація стабільна. Вирішувати проблему необхідно з урахуванням позиції всіх сторін. Продовження бойових дій ми не допустимо.

Далі. Необхідно максимально прозорий розгляд, за участю громадськості, народних депутатів, щоб встановити всі деталі та обставини, через які був відкритий вогонь і загинули люди.

Я гарантую справедливий розгляд, якщо всі бійці "ПС", які взяли участь в інциденті в Мукачеві, здадуть зброю і почнуть співпрацювати з владою.

Я багато часу провів на фронті і воював плечем до плеча з добровольцями. Ніхто не збирається "зачищати" патріотів. Ми виявили сьогодні двох поранених бійців "ПС" - їм надана вся необхідна допомога, вони переправлені до лікарні, стан стабільний. У держави є питання тільки до конкретних громадян, які порушили закон. Ми повинні спільними зусиллями якомога скоріше відновити хід подій і визначити відповідальність.

Відповідальність - ключове питання. Співробітники СБУ поза зоною АТО йдуть з роботи і здають зброю. Їздити по мирних містах з кулеметами і автоматами напереваги, відкривати вогонь, стріляти на ураження з гранатометів в мирному місті неприпустимо нікому. Не можна стріляти по мирних громадянах, по співробітниках правоохоронних органів. Якби до цього були причетні мої підлеглі - я б діяв аналогічно. Це питання безпеки громадян. Тому треба розібратися без емоцій.

По боротьбі зі злочинністю. У ході розслідування буде дано визначення і мафіозним структурам області. І з такого розслідування треба було починати. Я запитав представників "ПС": "А що ви зробили для того, щоб побороти мафію мирними, законними методами?" Немає відповіді. Це наша держава, і ми повинні міняти його разом. Мої контакти не міняються, і керівництва "Правого сектора" немає жодних проблем довести до мене будь-яку інформацію.

Що має зробити держава для припинення війни за потоки контрабанди?

Моя пропозиція, якщо коротко, реалізувати комплекс заходів, в тому числі кадрові рішення прийняти, - в максимально короткі терміни розпочати організацію спільних митних постів на державному кордоні з країнами Європейського союзу, і провести інтеграцію баз даних імпорту-експорту з митницями наших західних сусідів. Безконтрольність розв'язує руки мафії ", - сказав Грицак.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко проведе засідання Військового кабінету РНБО щодо подій у Мукачеві. 

Читайте також: Стрілянина в Мукачеві (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Ярош влаштовує божевільний "пивний путч", спланований Путіним

Привіт від Сашка Білого в Мукачеві або Коли прикриють банду "Правий сектор"

Стрілянина в Мукачеві: Війна не за цигарки, а за наркотрафік

 

Більше новин про події на Закарпатті читайте на Закарпаття.depo.ua