Медіапідтримка Саакашвілі: Навіщо Міхо взяв курс на "вату"

Те, що проросійські ЗМІ активно задіяні на користь Саакашвілі, лише доводить: "міхомайдани" й "шатуни" - "гібридна" технологія Кремля

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Медіапідтримка Саакашвілі: Навіщо Міхо в…

Затриманням апатрида Михайла Саакашвілі, якого звинувачують у фінансуванні своєї акції в Україні за рахунок злочинного угрупування часів президентства Януковича, зокрема, сумнівно відомого "младоолігарха" Сергія Курченка, остаточно виокремило "пул Міхо", який на межі фолу "топить" за екс-губернатора Одещини. Щоправда, незаангажованість та незалежність цих медіа викликає серйозні питання. Depo.ua вирішив згадати, хто з представників "четвертої влади" грає під дудочку Саакашвілі та його фінансових донорів з-за поребрика.

Одразу по приїзді в Україну у 2015 році екс-глава Грузії почав дуже активно працювати в інформаційному полі. На початках розрекламований реформатор завзято розповідав про свою історію успіху, тому мав неабияку популярність серед українців. Утім, провальна робота на Одещині і пристрасть до пустопорожнього базікання призвели до того, що Саакашвілі довелося переорієнтуватися на договірні стосунки з окремими ЗМІ.

Спочатку він разом зі своєю "молодою командою" осів у Савіка Шустера. Можливо, так би й тривало донині, якби наприкінці 2016 року ток-шоу "Шустер LIVE" не закрилося, а сам ведучий не покинув Україну. Далі Саакашвілі "прописався" на телеканалі ZIK, де вів програму "Інша Україна", але наприкінці травня закрив її нібито через тиск влади (хоча, насправді, подейкують, справжня причина полягала в не надто високих рейтингах шоу). Щоправда, цей канал зберігав лояльність аж до останнього часу, поки гарячий грузинський політик, якому не сподобалися питання від ведучої Тетяни Даниленко, не звинуватив її у роботі на Адміністрацію президента.

Позбавлення громадянства і скандальне повернення апатрида Саакашвілі в Україну збільшило кількість ЗМІ-"симпатиків". Та, як виявилося, переважна більшість з них представляють медіа-групу, орієнтовану на інтереси Москви. Окремо варто виділити несподівано лояльну до Саакашвілі позицію сайту "Страна.юа", який став ледь не головним рупором "міхомайдану" в Інтернеті. Головреда цього видання Ігоря Гужву неодноразово звинувачували у роботі на Кремль. Водночас його заступницю Світлану Крюкову кілька разів помічали в компанії з Саакашвілі (в останнє – п'ять днів тому в одному зі столичних ресторанів). Враховуючи теплі стосунки Крюкової з командою Коломойського (а саме з Геннадієм Корбаном), не виключено, що саме вона дала змогу екс-президенту проторувати стежку до екс-"приватівця". Але про це – трохи нижче…

Надзвичайно тепло до Саакашвілі ставляться у ще одній відверто "ватній" газеті "Вєсті", яку пов'язують з колишнім головою міністерства доходів і зборів в уряді Азарова Олександром Клименком, який у 2014 році втік до Росії. Зараз там мало не кожного дня компліментарно згадується або сам колишній очільник Одещини, або ж хтось з його команди.

Окремо варто згадати і про медіа-холдинг UMH, який належить Сергію Курченку. Дивний збіг: генпрокурор Юрій Луценко звинувачує Саакашвілі у співпраці з олігархом-втікачем, а "КП" (екс-"Комсомольська правда") хвалить грузинського політика за послідовність у своїх діях.

Коли говорити про телебачення, то тут в око впадає зміна політики телеканалу "1+1". Скоріш за все, подібні метаморфози пов'язані з бажанням Коломойського помститися владі, яка позбавила його банку "Приват". На початку вересня екс-президент Грузії нібито їздив на зустріч з Ігорем Коломойським до Швейцарії. І хоча у команді політика це спростовують, факт залишається фактом: "Плюси", які завжди ставилися до Саакашвілі знущально-іронічно (одна з причин – давній конфлікт між грузином і Коломойським), несподівано стали широко і, головне, позитивно висвітлювати діяльність Саакашвілі.

Надзвичайно активно у висвітленні подій на користь Міхо відпрацьовує "112.Україна", який пов'язують з екс-головою АП часів Януковича Сергієм Льовочкіним, та NewsOne Мураєва-Рабіновича. Останній став єдиним загальноукраїнським телеканалом, який 3 грудня вів пряму трансляцію з акції Саакашвілі з вимогою імпічменту президенту. Сьогодні ж під час затримання Саакашвілі журналісти встигли привезти туди квадрокоптер. Мабуть, хтось попередив…

Враховуючи той факт, що Facebook в Україні останнім часом теж перетворився на медіа-поле, було б неправильно обійти згадкою пул "саакаботів". Окрім людей з його команди, як-то Сакварелідзе і Дерев'янко, які регулярно прославляють свого лідера, також варто виділити групу "єврооптимістів". Цікаво, що на захист Саакашвілі кинувся й один із найодіозніших персонажів часів Януковича, заступник голови АП Андрій Портнов, який назвав нинішню владу "диктаторським режимом".

Загалом, вимальовується наступна картинка: медіа, які, на думку багатьох експертів, задіяні РФ в гібридній війні, зараз активно підтримують Міхо. Цим же займаються політики й громадські активісти, які експлуатують образ антикорупціонерів. Хоча докази, оприлюденні сьогодні Генпрокурором Юрієм Луценком, ніщо інше, як політична корупція.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme