Геращенко: В Європі хочуть врегулювання на Донбасі лише "для галочки"

Європейські партнери з огляду на внутрішню кон'юнктуру бажають досягти успіху на українському напрямку, однак врегулювання конфлікту на Донбасі, відповідно до їх позиції, буде лише "для галочки"
Depo.Влада
15 вересня 2016 17:04
ФОТО: depo.ua

Про це заявила журналістам у Слов'янську народний депутат, представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Не секрет, що європейська сторона хоче врегулювання конфлікту. І Україна хоче. Питання лише в тому, що ми хочемо реального врегулювання, а не "для галочки". Провести псевдовибори - це "для галочки", сказати: окей, все добре. Україна ніколи не піде на те, щоб зробити вигляд, що штучний мир встановлено, коли щодня продовжуються обстріли і вбивають наших військових і там знаходяться російські війська", - заявила Геращенко, коментуючи твердження, що нібито європейська сторона тисне на Україну у питанні прийняття закону про "особливий статус" Донбасу.

За словами народного депутата, європейські політики діють відповідно до своєї "не зовсім сприятливої внутрішньої кон'юнктури".

"Європейська сторона озвучує свою позицію. Очевидно, що у них зараз не така сприятлива внутрішня кон'юнктура, там важка ситуація. Їм хочеться успіху на українському напрямку. Україні ж хочеться врегулювання конфлікту, і тому європейці доносять свою позицію. Ми говоримо про нашу. І тому ці позиції треба зближувати", - зазначила Геращенко.

Нагадаємо, 14 вересня глава МЗС Франції заявив, що Україна повинна прийняти закон про проведення виборів на Донбасі і про особливий статус регіону, а також здійснити амністію затриманих бойовиків після встановлення режиму "тиші".