Геращенко: Україна контактує з бойовиками щодо звільнення полонених

Україна контактує з бойовиками щодо звільнення заручників на окупованих територіях, але процес досі заблокований
Depo.Влада
26 травня 2016 19:39
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко опісля зустрічі з матерями зниклих бійців в зоні проведення АТО, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Всі ці жінки живуть однією надією – коли будуть звільнені їхні діти. У цьому питанні українська влада докладає значних зусиль. Ми знаходимося в постійному контакті, але процес звільнення заручників на окупованих територіях, на жаль, заблокований. Бойовики вимагають амністії, не відповідають на наші листи про місцезнаходження заручників", - зазначила вона.

При цьому Геращенко зауважила, що матері зниклих бійців в зоні АТО зустрічалися з послами країн нормандського формату, щоб донести позицію, що гуманітарний аспект має бути в центрі уваги. "Я також думаю, що ми не можемо перейти до політичного блоку, якщо не врегулюємо 2 ключових: безпековий і гуманітарний", - сказала вона.

Геращенко ще раз підкреслила, що сподівається на підтримку Надії Савченко у питання звільнення полонених на окупованих територіях. "По дорозі в літаку ми розмовляли з Надією. Вона цікавилась, скільки залишилось людей в полоні. Я думаю, що її голос, досить гучний, додасть динамізму, щоб українська сторона могла захистити всіх", - зазначила вона.

Поряд із цим Геращенко додала, що вирішення питання ув'язнених Миколи Карп'юка та Станіслава Клиха активізується опісля набрання чинності вироку чеченського суду. "Що стосується вироків, які сьогодні отримали два українські громадяни, очевидно, що ми чекаємо набрання чинності вироку, і тоді активізуємо всі зусилля, щоб звільнити цих українців", - резюмувала вона.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада