Геращенко та Разумков "присадили" Рабіновича за російську мову

Віце-спікер парламенту Ірина Геращенко зробила зауваження представнику партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадиму Рабіновичу за російську мову під час роботи

Про це вона сказала під час засідання підготовчої групи новообраних народних депутатів України, інформує Depo.ua.

Рабінович провів виступ російською мовою.

"Шановні колеги, зауваження щодо порядку ведення, я хочу нагадати шановному колезі пару Рабіновичу, що вступив у дію закон про мову, ми просимо Вас державною мовою виступати під час погоджувальної нашої групи", – звернулася до нього Геращенко.

"Я хочу ответить представителю Блока Порошенка, знаете, в законах этого не сказано", – відповів їй Рабінович.

"Це передбачено в регламенті, пані Ірина має рацію", – сказав голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков.

"Перепрошую, шановні колеги, але це принципове питання, Верховна Рада 9 скликання має починати свою роботу з усіх законів України. Шановний пане Разумков, ми дякуємо, що Ви стоїте на позиції захисту законодавства України, ми звертаємося до усіх колег з проханням під час робочих нарад використовувати державну мову. У кулуарах, в кабінетах, в туалетах спілкуйтеся як завгодно", – зазначила Геращенко.

Апарат знайшов статтю регламенту і доповів головуючому.

"Мовою роботи Верховної Ради, мовою її органів та посадових осіб є державна мова – ст. 2 п. 3 регламенту Верховної Ради", – підсумував Разумков.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому проект закону №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

15 травня п'ятий президент України Петро Порошенко підписав закон №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

16 травня Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" надрукували у газеті Верховної Ради "Голос України".

Варто зазначити також, що закон містить рекомендації Венеціанської комісії щодо врахування інтересів національних меншин.

Сьогодні, 16 липня, набув чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Читайте також: Мовний закон: Що він передбачає

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme