Геращенко розповів про функції Національного бюро розслідувань

Народний депутат Антон Геращенко розповів про те, які функції буде виконувати Національне бюро розслідувань
Depo.Влада
12 листопада 2015 18:56
ФОТО: depo.ua

Про це нардеп розповів журналістам у кулуарах Верховної Ради, передає depo.ua.

"У прокуратури повинні були забрати функції слідства. Ні за Ющенка, ні за Януковича цього зроблено не було. Зараз є політична воля щоб створити такий незалежниий від влади орган. Керівник цього бюро розслідувань буде обиратися аналогічно керівнику національного антикорупційного бюро за конкурсом до якого зможуть подати свої кандидатури всі особи які мають вищу юридичну освіту та не менше 10 років праці за фахом, також кандидат повинен мати не менше 5 років роботи в управлінському складі. Конкурс буде проведено наступного року і кандидатуру керівника має затвердити Кабмін і це відповідає Конституції. Цей орган повинен стати на заваді всім зловживанням з боку працівників СБУ, прокуратури, а також національної поліції.

Раніше тільки ГПУ могла розслідувати злочини, що скоєні самими прокурорами. Наразі саме НБР буде мати повноваження для розслідування злочинів проти прокурорів. У прокуратурі залишаться функції проведення нагляду за проведенням досудового слідства, а також функції представлення інтересів держави у суді.
НБР буде мати можливість проводити розслідування щодо депутатів, які зловживали своєю владою або чимось іншим. Щодо корупційних злочинів, скоєних чиновниками, депутатами або суддями, то це компетенція виключно Антикорупційного бюро. Але право вносити подання на зняття депутатської недоторканості залишається за генпрокурором", - заявив Геращенко. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.