Геращенко про переговори у Мінську: Тактика наших опонентів - "тягти кота за хвіст"

Представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко розповіла про хід переговорів контактної групи у Мінську
Depo.Влада
20 січня 2016 21:45
ФОТО: depo.ua

Про це вона розповіла на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Мінськ. Надважкий день. Тактика наших опонентів, вибрана ними ще у травні - це стиль " тягти кота за хвіст". На жодну конструктивну украінську пропозицію - нуль конкретноі відповіді і відмова. В гуманітарній підгрупі ми так і не дочекалися конкретноі відповіді на конкретну пропозицію щодо спільного звільнення більше 50 осіб , ініційовану нами 6.01 і 13.01.

Натомість сьогодні , прямо під час засідання прозвучало щось на кшталт: а давайте ми вам віддамо 17, а ви нам 63 ... Вже навіть страшно уявити, що вигадають наступного разу. При цьому простежується очевидне бажання вирішувати питання звільнення не на гуманітарній підгрупі і ТКГ, а підкилимно..., знову продовжується шантаж.

На політичній - жодного прогресу. На безпековій - жодноі внятноі відповіді, чому попри гучні заяви і обіцянки про режим тиші після кожноі такоі заяви тільки зростають обстріли наших військових і населених пунктів. А посилена агресія проти спостерігачів ОБСЄ - це взагалі за межами розуміння. Наприклад, нещодавно спостерігачів ОБСЄ біля Горлівки бойовики поклали лицем в сніг і тримали так годину.... Можна говорити про повзучу ескалацію конфлікту ( влучний вираз Є. Марчука).

Очевидно, що без повного і всеохоплюючого виконання безпекових пунктів мінських угод- а це сталий режим тиші, відведення зброі, верифікація місць відведення ОБСЄ, допуск місіі на всю окуповану територію, вивід чужих військ і техніки , роззброєння , і, ключове, відновлення контролю над украінським кордоном- ми не можемо переходити до політичних пунктів. Мають бути створені всі безпекові передумови і виконані гуманітарні пункти. Про це сьогодні дуже жорстко заявив представник Украіни в ТКГ Л. Кучма.

А я тим часом засмучена , що через відрядження не встигла підписати подання до КС щодо " черговоі сесіі", яке подали моі колеги і хочу завтра додати мій голос за це подання.

Очевидно, що Украіна виконує всі пункти мінських угод. Ми продемонстрували своб повну відданість ідеі відновлення миру на Донбасі. Ми прийняли закон про особливості місцевого самоврядування і проголосували в першому читанні наші передвиборчі програмні обіцянки в частині змін до Конституціі щодо децентралізаціі. Але мінські угоди- це не односторонній рух . І друга сторона РФ має виконати свою частину зобов'язань. І наполягти, аби і контрольовані та щедро спонсоровані нею бойовики зробили те саме. Адже хто платить- той хлопців і танцює. Кремль не може робити вигляд, що не контролює пригодованих бойовиків. І має вивести своі війська. А далі ми самі розберемося у своій хаті. Україна послідовно виконує свої зобов'язання в рамках Мінського процесу.

Друге читання конституційних змін може відбуватися виключно на фоні очевидного і вирішального прогресу у здійснені безпекових і гуманітарних пунктів Мінських домовленостей, які , до речі , мали б бути виконані ще до кінця минулого року.
До речі, президент позитивно оцінює ініціативу депутатів, які звернулися до Конституційного Суду. Бо це звернення відповідає логіці Мінського процесу. Безпека, гуманітарні аспекти, а потім політичний блок- це і є логіка. З точки зору національних інтересів України для відновлення територіальної цілісності України вкрай важливо виконати всі пункти мінських угод, але у чіткій послідовності. І щоб іх виконали ВСІ СТОРОНИ у повному обсязі, а не одна Украіна!

І щоб ініціювати ініціювати постановку остаточного голосування змін до Конституціі на порядок денний, конче необхідно, аби Росія та бойовики продемонстрували реальний прогрес у виконанні Мінських угод", - написала Геращенко. 

Нагадаємо, що сьогодні у Мінську пройшло засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) з врегулювання ситуації на Донбасі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада