Геращенко порадив Лещенку, як зберегти лице у квартирному скандалі

Нардеп Антон Геращенко радить своєму колезі Сергію Лещенку оприлюднити документи по кредиту, який він взяв для покупки скандальної квартири
Depo.Влада
7 вересня 2016 11:12
ФОТО: depo.ua

Про це Геращенко написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Я категорично проти втручання в особисте життя Сергія Лещенка і його коханої жінки. Однак з точки зору законодавства з боротьби та запобігання корупції до Сергія Лещенка залишилося кілька питань:

1. На яких умовах була видана позика від головного редактора Олени Притули - Сергію Лещенку?
(Відсоток, термін початку платежів, термін остаточного погашення відсотків і тіла кредиту).

2. Чи були ці умови ринковими? Тобто чи відповідав відсоток за позикою умовам по видачі таких позик банками, кредитними спільнотами і так далі.
Якщо умови надання позики Оленою Притулою - Сергію Лещенку не були ринковими - то це пряме порушення Закону про запобігання корупції.

"Рекомендую Сергію Лещенку та Олені Притулі опублікувати цей договір позики, оскільки чесним людям, які претендують на звання "совісті нації" - нема чого приховувати.

3. За якою ціною і коли були продані інші квартири в будинку на вулиці Івана Франка, в якому придбав квартиру Сергій Лещенко?
Це була ціна 1500 доларів за метр квадратний або інші квартири продавалися дорожче або дешевше? Якщо квартира була продана Сергію Лещенку зі знижкою щодо інших квартир, то це може і повинно бути предметом вивчення компетентних органів.

4. Яке джерело походження коштів у тому числі тих, які головний редактор "Української Правди" Олена Притула видала позику в сумі 1/2 від вартості придбання квартири Сергія Лещенка. Чи були це доходи від рекламної та іншої діяльності "Української Правди"? Або це кошти отримані з інших джерел - наприклад позики Олені Притулі від третіх осіб?

Якщо перевірка НАБУ, НАЗК, інших компетентних органів підтвердить законність походження коштів на які було придбано квартира Сергія Лещенка і відсутність будь-яких пільг і знижок забудовника або заниження процентної ставки по позиці Олени Притули на придбання житла, то вся критика на адресу Сергія Лещенка закінчитися торжеством правди і справедливості", - написав Геращенко.

"Та й здається назріло питання про електронне декларування доходів і витрат власників засобів масової інформації. Четверта влада повинна, на мою думку, бути також відкрита і відповідальна перед суспільством, як перша, друга або третя", - додав народний депутат.

Нагадаємо, що 6 вересня блогер Андрій Дзиндзя поширив інформацію, що нардеп Сергій Лещенко, відомий своєю боротьбою з корупцією, купив квартиру в центрі Києва площею 200 квадратних метрів за 7,5 млн грн.