Геращенко оприлюднив листування судді Чернушенка з інструкціями щодо рішень суду

Народний депутат та радник глави МВС Антон Геращенко оприлюднив роздруківку смс-повідомлень, які отримував суддя Антон Чернушенко в період з квітня по листопад 2014 року, в яких йому надсилали доручення про те, як треба вирішувати ті чи інші питання в Київському апеляційному суді
Depo.Влада
25 червня 2015 12:27
ФОТО: depo.ua
Геращенко оприлюднив листування судді Чернушенка з інструкціями щодо рішень суду
Геращенко оприлюднив листування судді Чернушенка з інструкціями щодо рішень суду

Про це Геращенко написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"У деяких смс прямо зазначалися прізвища фігурантів справ, в деяких номери проваджень з державного реєстру судових рішень та рекомендації що потрібно зробити - "випустити на домашній арешт", "зменшити заставу з 30 мільйонів до 500 тисяч", "відкласти справу" і так далі.

Навіть одну таке вказівку судді і тим більше намір судді виконати його - вже кримінальний злочин як з боку судді, так і з боку тих, хто давав йому такі доручення", - наголосив Геращенко.

Аналіз деяких смс-повідомлень, отриманих Антоном Чернушенко в період з квітня по листопад 2014 року.

Смс-повідомлення № 230.

Справа стосується рейдерського захоплення центру на Дніпровському узвозі, 1:

Іноземна компанія "БРЕДВІН ТРЕЙДІНГ ЛІМІТЕД", на законних підстави володіє 75,3% статутного капіталу ТОВ "Ліра-2000", в результаті дій злочинної групи була протиправно виключена з числа учасників ТОВ "Ліра-2000". В результаті зазначених дій єдиним учасником товариства з часткою в 100% став громадянин України С. Бабушкін, в реальності до цього володів 24,7% статутного капіталу ТОВ "Ліра-2000". Крім цього, незаконно змінено місце юридичної реєстрації ТОВ - замість реєстрації в м.Києві суспільство тепер зареєстровано у м Львів. Також зафіксована зміна керівника підприємства - замість законно обраного директора В.Степанченко в якості директора товариства значиться О.Лиманюк

Смс-повідомлення № 250.

Прохання стосувалася звільнення під домашній арешт Приходько Бориса Вікторовича - колишнього першого заступника Голови Національного банку України:

за результатами проведеного розслідування встановлено, що в лютому 2014 перший заступник глави НБУ за попередньою змовою з головою правління ВАТ "Аграрний фонд" та посадовими особами "Брокбізнесбанку" незаконно заволоділи грошовими коштами ВАТ "Аграрний фонд" у розмірі 2 млрд 69 млн гривень.

Смс-повідомлення № 255.

Прохання стосувалася зменшення розміру застави Шпаку Василю Федоровичу - колишньому народному депутату України, син якого знаходиться в розшуку:

Встановлено, що в 2011-12 рр. між фермерським господарством та "Украгролізинг", яке очолював Микола Шпак, був укладений договір про покупку техніки та обладнання на суму 110 млн грн., з яких 9 млн. були витрачені не за цільовим призначенням.

Батько і син отримали повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становище).

Геращенко оприлюднив листування судді Чернушенка з інструкціями щодо рішень суду - фото 1

Як повідомляв depo.ua, за даними прокуратури,  Чернушенко отримав велику суму хабаря у нарадчій кімнаті за справу, яка навіть не розглядалася по суті.

Генеральний прокурор України Віктор Шокін планує внести до парламенту подання про позбавлення суддівської недоторканності голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка, який підозрюється в хабарництві.

Сам Чернушенко звинувачення відкидає і заявляє, що проти нього сфарбрикували справу за те, що не хотів виконувати вказівок з ГПУ і Адміністрації Президента

24 червня Генеральна прокуратура України повідомила про підозру  Чернушенку у завідомо неправдивих рішеннях.