Геращенко назвала некоректними слова Рівліна про причетність ОУН до Голокосту

Висловлювання президента Держави Ізраїль Реувена Рівліна про причетність бійців ОУН до Голокосту в роки Другої світової війни є некоректними та недипломатичними
Depo.Влада
28 вересня 2016 12:14
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написала перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, передає depo.ua.

"Під час виступу в українському парламенті президент Ізраїлю (Реувен Рівлін) дозволив собі некоректні і недипломатичні оцінки щодо певних сторінок трагічної української історії, зокрема, ОУН. Це була, на моє глибоке переконання, немудра позиція нашого високого гостя", - заявила Геращенко.

"Мені дуже прикро, що президент Ізраїлю не чув всі попередні виступи, де праведники, лідери єврейських українських громад, представники різних релігійних конфесій, українські патріоти, як то академік Іван Дзюба, що першим голосно підняв тему Бабиного Яру, згадували невинно убієнних і їх спасителів, серед яких було дуже багато простих українців, які ризикували своїм життям і життям своїх дітей, аби врятувати єврейські родини і єврейських дітей", - додала перший заступник голови парламенту.

Геращенко висловила задоволення з приводу того, що всі промовці від української сторони виявили мудрість, повагу до пам'яті жертв і високу політичну культуру.

"Ми не замовчуємо ані героїчних, ані драматичних і чорних сторінок нашої історії, але кожному слову - свій час і своє місце", - заявила вона.

"Як на мене, певні висловлювання нашого високого гостя були недоречними в ці дні жалоби в парламенті країни, що бореться за свою незалежність. Ми очікували від високого гостя в стінах українського парламенту також і слів на підтримку територіальної цілісності України. Шкода, що деякі керівники сучасних країн й досі користуються штампами радянської пропаганди часів замовчування трагедії Бабиного Яру...", - наголосила Геращенко.

Разом з тим вона висловила співчуття єврейському народові у зв'язку зі смертю колишнього президента Ізраїлю Шимона Переса.

Нагадаємо, 27 вересня у своїй промові на парламентських слуханнях президент Ізраїлю Реувен Рівлін заявив про причетність ОУН до вбивств євреїв під час Другої світової війни.

У свою чергу голова Інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович заперечив участь ОУН у Голокості

В ОУН назвали заяву Рівліна плювком у душу українців

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада