Геращенко довела, що Білорусь заборонила їй в’їзд з 25 травня (ДОКУМЕНТ)

Перший заступник голови Верховної Ради України, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко підтвердила, що влада Білорусі дозволила їй в'їзд до країни для участі в мінських переговорах лише до 25 травня 2016 року

Про це Геращенко написала на своїй сторінці у "Фейсбуку", передає depo.ua.

"МЗС України отримало дивний у своїх формулюваннях лист від МЗС Білорусі "в отношении гражданки Геращенко". Але ж ідеться не про "гражданку Геращенко", а про першого віце-спікера Верховної Ради, офіційного представника України в гуманітарній підгрупі. І вчора, коли я мчала з Брюсселя до Мінська, я знала, що можу провести ніч на стільчику в мінському аеропорту", - написала Геращенко та додала, що після ноти протесту Києва білоруська сторона дозволила їй в'їзд до 25 травня 2016 р.

Також вона опублікувала відповідні документи.

На думку представника України в гуманітарній підгрупі, влада Білорусі заборонила їй в'їзд під тиском Російської Федерації.

"Білоруська сторона зобов'язалася забезпечити майданчик для мирних переговорів. Але не витримала тиску Росії, яка таким чином намагається вплинути на формат мінських груп і вичавити тих, хто чітко стоїть на позиції захисту національних інтересів України. При цьому самозванці, представники терористичних організацій "ЛНР"/"ДНР", так звані "спікери-міністри", що представляють бойовиків і окупантів, - бажані гості як у Москві, так і в Мінську (куди вони, до речі, в'їжджають за українськими паспортами, а не "Л-ДНРівськими" папірцями)", - зазначила Геращенко.

Перший віце-спікер наголосила, що заборона на в'їзд учаснику мінських переговорів – це грубе порушення пункту 12 мінських угод, що гарантує безпеку переговірникам, та "свідоме нівелювання мінського майданчика".

За словами Геращенко, про внесення її прізвища до спільного списку персон нон грата в Росії та Білорусі стало зрозуміло, коли під час останніх поїздок до Мінська українська делегація чекала по 40 хвилин на паспортному контролі, "поки мій дипломатичний паспорт не сканувався". Як зазначила політик, білоруська сторона, щоб уникнути скандалу, все ж давала їй разовий дозвіл на в'їзд.

"Чому ми мовчали про це? Щоб не нашкодити переговорам зі звільнення заручників! Бо разом з колегами по гуманітарній групі та Тристоронній контактній групі я билася так само, як сьогодні, за кожного заручника", - заявила Геращенко.

"Спроба заблокувати мою роботу – це реакція Росії на мою активну позицію на всіх міжнародних майданчиках щодо звільнення заручників – і тих, хто в полоні бойовиків, і тих, хто в тюрмах Кремля. Кремль прагне, щоб гуманітарна тематика залишалася для світу другорядною, щоб на Україну тиснули щодо "виборів" на окупованому Донбасі, при цьому мовчали про заручників. А тут громадянка Геращенко на всіх зустрічах кричить про звільнення заручників та знущання з них, вимагає посилення санкцій, закликає відкрити очі на порушення міжнародного гуманітарного права!", - стверджує Геращенко.

Нагадаємо, що сьогодні зранку заступник голови Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв сповістив, що Ірині Геращенко намагалися заборонити в'їзд до Білорусі

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme