Геращенко знайшла "вихід" із бюджетної кризи у Раді Європи

Член української делегації у ПАРЄ, народний депутат Ірина Геращенко порадила генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду спосіб економії для виходу з бюджетної кризи в організації

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

За її словами, після провалу спроб повернути російську делегацію без жодного виконання резолюцій Асамблеї Ягланд шантажує РЄ скороченнями секретаріату та іншою економією (через невиплату внесків Росією).

"Можливо, генсеку Ягланду варто розпочати новий курс економії коштів РЄ, на прикладі власного офісу? Скоротити власну зарплату та зарплату свого персоналу? Це буде хороший приклад відданості принципам, а не торгівлі ними заради повернення внесків Росії", - написала Геращенко.

Вона відзначила, що в Ягланда зарплата на порядок вища, аніж у президента Франції чи генсека ООН.

"І при цьому результатом його перебування на посаді є серйозна криза організації, дискредитація РЄ, відсутність прогресу в захисті прав людини в країнах-членах РЄ", - наголосила нардеп.

Також Геращенко навела дані з відкритих джерел щодо зарплат топ-посадовців.

Так, заробітна плата генерального секретаря ООН становить 227 253 доларів США (станом на 11.06.2018 відповідала 192 587 євро), генерального секретаря Ради Європи - 205 083 євро.

Окрім того, за даними деяких ЗМІ, зарплата генсека не обкладається податками, а також йому надається додаткове фінансування для забезпечення діяльності, що не включене у суму зарплати.

Нагадаємо, 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи не знайшла голосів для зміни санкційних правил і відклала вирішення цього питання на наступний рік.

Українські депутати в ПАРЄ "знищили" російську ТБ-пропагандистку державним гімном.

Водночас генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд у виступі на дебатах про майбутнє Ради Європи зазначив, що якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена.

Довідка: У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі асамблеї й не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Причиною стала суперечка щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В 2014 році через незаконну анексію Криму Росією резолюцією ПАРЄ російська делегація вперше була позбавлена права голосу, а її члени - права обіймати посади голів комітетів ПАРЄ та входити до складу моніторингових місій.

Річний внесок Росії становить 33 мільйони євро на рік, це майже 10% від загального бюджету організації. На початку 2017 року Москва переказала транш у розмірі 11 мільйонів євро і відтоді не здійснювала платежів.

Комітет міністрів, до складу якого входять 47 міністрів закордонних справ країв-членів організації, повинен забезпечувати сплату внесків країнами. Якщо якась країна припиняє їх сплачувати, то комітет має діяти через два роки. У випадку Росії цей термін настане в червні 2019 року. Міністри тоді можуть вимагати від Росії сплати заборгованості та відсотків. Якщо Москва продовжить бойкотувати сплату внесків, останнім кроком стане виключення її зі складу членів Ради Європи, яким вона є з 1996 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme