Геращенко дала відкоша російським спостерігачам

Відмова в реєстрації російських спостерігачів на виборах президента України не суперечить міжнародним зобов'язанням України у сфері вільних і демократичних виборів, і не є безпрецедентною

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook, інформує Depo.ua.

"Росіяни є представниками визнаної на законодавчому рівні держави -агресора та окупанта , ця позиція України повністю відповідає положенням пункту 8 Копенгагенського документа ОБСЄ щодо необхідності дотримання національних законів у питанні міжнародного спостереження за виборами", - написала вона.

Геращенко також зазначила, що українська сторона ніколи не приймала рішень про обмеження кількості спостерігачів на своїх виборах від будь-яких міжнародних організацій, зокрема Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада України заборонила допуск російських спостерігачів на вибори президента України, народних депутатів України та місцеві вибори.

На Росії ж повідомили, що відправлять своїх спостерігачів на вибори президента в Україну в складі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, однак пізніше Росія з міркувань безпеки передумала відправляти в Україну своїх спостерігачів.

Але вже 13 лютого на Росії заявили про намір використати своє право брати участь в міжнародному спостереженні за виборами в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна