ГПУ не повідомила Богатирьову про слідчі дії, - адвокат

Генеральна прокуратура України не повідомила екс-міністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову про слідчі дії
Depo.Влада
7 серпня 2015 10:53
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат Дмитро Бєляєв, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

Генеральна прокуратура гучно почала заочну судову тяганину проти екс-міністра охорони здоров'я Богатирьової Р.В. Хоча заочна форма судочинства за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів не передбачена в жодній країні світу, Раїса Богатирьова на хвилі "революційної доцільності" може отримати вирок, навіть не будучи запрошеною до суду. Адвокат Богатирьової та незалежні юристи вже не раз наголошували на грубих порушеннях процесуальних норм та небезпеці "другої справи Тимошенко", впевнений адвокат Богатирьової.

"Представниками Головного слідчого управління ГПУ були порушені декілька статей чинного законодавства під час публічного виклику Богатирьової Р.В., що фактично нівелювало легітимність цієї процесуальної дії та її правові наслідки. Сайт Генеральної прокуратури 3.08.15 сповістив про виклик пані Богатирьової на допит 5 серпня, оприлюднивши "повістку про виклик". Насправді такий зміст повістки не відповідає вимогам ст. 137 КПК України, а при визначенні дати допиту не дотримано засад розумних строків, зокрема вимог ч. 8 ст. 135 КПК України щодо надання часу, необхідного для прибуття: "Особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов'язана прибути за викликом". Не було повідомлено і захисника екс-міністра про слідчі дії, що суперечить ч. 2 ст. 297-5 КПК України", - заявив адвокат Дмитро Бєляєв.

Незважаючи на такі порушення, захисник з'явився у визначений час та дату на виклик до слідчого, проте того не було на місці, а терміново знайдений інший слідчий ГПУ навіть не зміг надати стороні захисту процесуальних документів про участь у складі групи слідчих.

Як стверджують захисники екс-міністра, "Генеральна прокуратура за ширмою публічних заяв, маніпуляцій з резонансністю не змогла навіть у законний спосіб викликати Раїсу Богатирьову на допит, але вже встигла зробити гучний піар".

Нагадаємо, що справа екс-міністра стосується закупівлі вакцини у підприємства ПАТ "Фармстандарт-Біолік" в 2012 році. Генеральна прокуратура України розцінює факт перерахування Міністерством охорони України постачальнику попередньої оплати та відповідну заборгованість, яка утворилася на кінець бюджетного року, як завдані збитки. Доводи захисту про погашення дебіторської заборгованості та сплату підприємством-боржником до бюджету штрафних санкцій на суму понад 1,5 млн грн слідство не цікавить. Без уваги ГПУ залишається і позиція керівництва МОЗ України, яким протягом усього слідства повністю заперечується факт заподіяння збитків, а помилкова позиція прокуратури з цього приводу успішно оскаржена і спростована в адміністративному суді, як першої, так і другої інстанцій, - додають адвокати.

"Раїса Богатирьова готова з'явитися до слідчого лише за умови дотримання прокуратурою букви закону і всіх процесуальних норм", - йдеться в повідомленні.

Більше новин політики читайте в розділі Влада.depo.ua.