Генштаб замінив добровольчі батальйони спецпідрозділами ЗСУ

Генеральний штаб Збройних сил України прийняв рішення про формування на базі добровольчих батальйонів бойових підрозділів Збройних сил України
Depo.Влада
1 березня 2015 14:50
ФОТО: depo.ua
Генштаб замінив добровольчі батальйони спецпідрозділами ЗСУ
Генштаб замінив добровольчі батальйони спецпідрозділами ЗСУ

Про це повідомили depo.ua в прес-службі Міністерства оборони України з посиланням на Генштаб ЗСУ.

Згідно з повідомленням, дані заходи прийняті у зв'язку з необхідністю законодавчого врегулювання існування добровольчих батальйонів, а також запобігання протиправних дій деяких представників добровольчих формувань.

«На базі добровольчого батальйону «Айдар» був сформований 24-й окремий штурмовий батальйон Сухопутних Військ Збройних сил України, який знаходиться в підпорядкуванні військової частини А1314», - йдеться в повідомленні і наголошується, що командуванням проведений ретельний відбір військовослужбовців, які поповнили ряди нового батальйону.

Згідно з наказом командира військової частини А1314, тимчасове виконання обов'язків командира батальйону кілька місяців тому розпочав підполковник Євген Пташник.

Як повідомляється, під час прийому справ підполковник Євген Пташник виявив відсутність печаток і штампів, що унеможливило ведення відповідного діловодства в частині. Також було встановлено, що 10.12.2014 р. невстановлена ​​особа завірила фінансові документи військової частини печаткою, відсутність якої раніше виявив виконуючий обов'язки командира батальйону.

«З метою запобігання можливих корупційних діянь, фінансових махінацій і зловживань з використанням печаток і штампів 24-го батальйону в директиву Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України були включені заходи щодо анулювання існуючого ідентифікаційного коду та умовного найменування 24-го батальйону та надання йому нових», - уточнили в прес-службі.

Станом на 27.01.2015 року необхідні печатки були отримані відповідною посадовою особою підрозділу. Також, з метою надання допомоги керівництву батальйону в складанні діловодства, підвищення штатної дисципліни та соціального захисту особового складу в зазначений підрозділ була направлена ​​спеціальна комісія. Дані організаційно-господарські заходи не впливають на бойову здатність батальйону, який продовжує нести службу в зоні АТО, зазначили в Генштабі.

«Виходячи з вищевикладеного, офіційно повідомляємо, що на даний час до складу Збройних сил України входить тільки один батальйон, сформований на базі добровольчого батальйону «Айдар», який має повне найменування «24-й окремий штурмовий батальйон», - підкреслили в Генштабі.

Згідно з чинним законодавством України, жоден з підрозділів Збройних сил України не має права входити в будь-які організації або брати участь у політичній діяльності, підсумували в прес-службі.

Нагадаємо, в Україні у складі МВС створено більше 30 добровольчих батальйонів,  які беруть участь в антитерористичній операції на Сході України.