Генштаб замінив добровольчі батальйони спецпідрозділами ЗСУ

Генеральний штаб Збройних сил України прийняв рішення про формування на базі добровольчих батальйонів бойових підрозділів Збройних сил України
Генштаб замінив добровольчі батальйони спецпідрозділами ЗСУ
Генштаб замінив добровольчі батальйони спецпідрозділами ЗСУ

Про це повідомили depo.ua в прес-службі Міністерства оборони України з посиланням на Генштаб ЗСУ.

Згідно з повідомленням, дані заходи прийняті у зв'язку з необхідністю законодавчого врегулювання існування добровольчих батальйонів, а також запобігання протиправних дій деяких представників добровольчих формувань.

«На базі добровольчого батальйону «Айдар» був сформований 24-й окремий штурмовий батальйон Сухопутних Військ Збройних сил України, який знаходиться в підпорядкуванні військової частини А1314», - йдеться в повідомленні і наголошується, що командуванням проведений ретельний відбір військовослужбовців, які поповнили ряди нового батальйону.

Згідно з наказом командира військової частини А1314, тимчасове виконання обов'язків командира батальйону кілька місяців тому розпочав підполковник Євген Пташник.

Як повідомляється, під час прийому справ підполковник Євген Пташник виявив відсутність печаток і штампів, що унеможливило ведення відповідного діловодства в частині. Також було встановлено, що 10.12.2014 р. невстановлена ​​особа завірила фінансові документи військової частини печаткою, відсутність якої раніше виявив виконуючий обов'язки командира батальйону.

«З метою запобігання можливих корупційних діянь, фінансових махінацій і зловживань з використанням печаток і штампів 24-го батальйону в директиву Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України були включені заходи щодо анулювання існуючого ідентифікаційного коду та умовного найменування 24-го батальйону та надання йому нових», - уточнили в прес-службі.

Станом на 27.01.2015 року необхідні печатки були отримані відповідною посадовою особою підрозділу. Також, з метою надання допомоги керівництву батальйону в складанні діловодства, підвищення штатної дисципліни та соціального захисту особового складу в зазначений підрозділ була направлена ​​спеціальна комісія. Дані організаційно-господарські заходи не впливають на бойову здатність батальйону, який продовжує нести службу в зоні АТО, зазначили в Генштабі.

«Виходячи з вищевикладеного, офіційно повідомляємо, що на даний час до складу Збройних сил України входить тільки один батальйон, сформований на базі добровольчого батальйону «Айдар», який має повне найменування «24-й окремий штурмовий батальйон», - підкреслили в Генштабі.

Згідно з чинним законодавством України, жоден з підрозділів Збройних сил України не має права входити в будь-які організації або брати участь у політичній діяльності, підсумували в прес-службі.

Нагадаємо, в Україні у складі МВС створено більше 30 добровольчих батальйонів,  які беруть участь в антитерористичній операції на Сході України.