Генсек Ради Європи закликав Порошенка захистити журналістів акредитованих у "ДНР"

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд направив лист президенту України Петру Порошенку, де закликав забезпечити безпеку журналістам, дані яких були оприлюднені на сайті "Миротворець"
Depo.Влада
13 травня 2016 20:34
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у листи високопосадовця, передає depo.ua з посиланням на російські "РИАновости".

"Ягланд висловлює "глибоку стурбованість" тим фактом, що ця інформація, особливо особисті дані журналістів, стала надбанням громадськості. Він нагадав, що "публікація особистих даних загрожує цим журналістам", причому деяким з них вже погрожували", - повідомляє видання.

Генсек Ради Європи стурбувало, що опубліковані списки журналістів були підтримані деякими політиками.

Він нагадав про необхідність дотримання Європейської конвенції з прав людини, а також про стандарти, що стосуються захисту особистих даних, прийнятих в РЄ.

Ягланд закликав українського омбудсмена заблокувати по можливості доступ до цих ресурсів.

Крім того, він закликав Порошенко забезпечити особисте життя та безпеку журналістів.

Нагадаємо, що 10 травня сайт "Миротворець" опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих в "ДНР" і "ЛНР". Там міститься 4068 імен. Журналістська спільнота, представники Євросоюзу, омбудсман Валерія Лутковськависловили обурення такими діями. Остання навіть закликала правоохоронні органи заблокувати доступ до цього ресурсу, а прокуратура почала розслідування.

Сьогодні, 13 травня, проект "Миротворець" оголосив про закриття.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада