Генсек Ради Європи пояснив, чому у своїй доповіді не згадав Крим і Донбас

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд пояснив відсутність згадки про порушення прав людини у Криму та на окупованій частині Донбасу в щорічній доповіді про права людини тим, що ці території недоступні для звичайних моніторингових місій ПАРЄ
Depo.Влада
21 червня 2016 10:25
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "5 каналу" заявила заступник члена постійної делегації в ПАРЄ Світлана Заліщук, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Від нас дійсно було питання, чому в щорічну доповідь про права людини не увійшла і частина звіту про порушення прав людини у Криму і на окупованому Донбасі", - зазначила Заліщук.

Як наголошується, була окрема делегація, окрема місія у Крим, яка відбулася в січні і в квітні був опублікований звіт про порушення прав людини в Криму, але частина не увійшла в загальну щорічну доповідь.

"Допомога Генсека була такою, що традиційні моніторингові місії не мали доступу до територій, які не контролює Україна відповідно, на Донбасі та в Криму, тому вони не могли увійти в цю доповідь. Але ми вважаємо, що тоді тим більше, якщо є серйозні побоювання, що на цих територіях права порушуються, то вони повинні були знайти там відображення, і ця частина обов'язково повинна увійти в щорічну доповідь", - підкреслила Заліщук.

Нагадаємо, делегація України в ПАРЄ розкритикувала доповідь генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда про права людини через відсутність в ньому інформації про порушення прав людини в Криму і окупованому Донбасі.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада