Генсек ООН пришле в Україну свого посланця

Президент Петро Порошенко і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш домовилися про візит в Україну заступника генсека з політичних питань

Про це заявив заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв у місті Саут-Баунд-Брук, Нью-Джерсі, США, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Мета візиту - продовжити зусилля зі звільнення українських заручників і почати діалог з підготовки миротворчої місії ООН на Донбасі,

"Була пропозиція використати так звані "Добрі послуги" з боку генсекретаря. Ця пропозиція була із цікавістю вислухана", - сказав Єлісєєв.

Він додав, що під час зустрічі Порошенко передав листи звернення від родичів і всіх українців з вимогою негайно безумовно звільнити українських моряків і вчергове звернувся до генсека ООН з проханням використати повноваження, надані статутом ООН, для виконання цієї гуманітарної місії.

"Друге, це, звісно, направлення так званої технічної оціночної місії секретаріату ООН на Донбас, щоб підготувати пропозиції щодо параметрів можливої миротворчої операції. Президент чітко заявив: у повноваженнях Генерального секретаря є така можливість, для цього не потрібна згода будь-якої країни члена ООН або постійного члена ради безпеки", - зазначив Єлісєєв.

Він сподівається на зрушення цього питання.

"Зокрема домовлено про візит в Україну найближчим часом заступника генсекретаря з політичних питань для того щоб уже почати цей діалог", - розповів Єлісєєв.

Водночас він не назвав дату можливого візиту.

Нагадаємо, 20 лютого президент України Петро Порошенко і генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш обговорили кроки введення миротворців на Донбас.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна