Генпрокуратура Росії встала на вуха через пам'ятку для туристів, що їдуть в Крим

Генеральна прокуратура Російської Федерації вимагає обмежити доступ до поширеної в Інтеренті "Пам'ятки для російських туристів, що прямують на відпочинок до Криму"
Depo.Влада
22 червня 2015 22:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Генпрокуратури Росії.

"Під час моніторингу мережі Інтернет була виявлена стаття "Пам'ятка для російських туристів, що прямують на відпочинок до Криму", що містить спонукання до сприяння діяльності іноземної держави, міжнародної або іноземної організації або їх представників, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації... У зв'язку з наявністю в інформаційному матеріалі закликів до здійснення діяльності екстремістського характеру Генеральною прокуратурою Російської Федерації в Роскомнагляд направлено вимогу про обмеження до нього доступу", - пояснили у відомстві.

Зібрані матеріали направлені до слідчих органів для вирішення питання про кримінальне переслідування через наявність ознак складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 280.1 КК Росії (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації).

Нагадаємо, що в публікації м. Севастополь і Крим визнаються окупованою територією і тому для власної безпеки туристам, зокрема, рекомендується дотримуватися українського законодавства і перетинати кордон тільки з дозволу прикордонної служби України в Херсонській обл.

Пам'ятку опублікувала Міжрегіональна громадська організація Товариства з захисту прав споживачів в Росії.