Генпрокуратура підозрює в держзраді 76 кримських депутатів

Генеральна прокуратура України підготувала повідомлення про підозру 76 колишнім депутатам Верховної Ради Криму
Depo.Влада
2 березня 2015 15:16
ФОТО: depo.ua
Генпрокуратура підозрює в держзраді 76 кримських депутатів
Генпрокуратура підозрює в держзраді 76 кримських депутатів

Екс-депутатів підозрюють у державній зраді (ч. 1 ст.111 та ч. 3 ст. 110 КК України), а саме у наданні іноземній державі допомоги у веденні підривної діяльності проти України і публічних закликах до зміни меж території України, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

Відзначається, що у ході розслідування Генпрокуратура зібрала докази того, що депутати С. Донич, Г. Йоффе, С. Цеков, К. Бахарєв, С. Лужецька та інші надали Росії допомогу в окупації Криму.

Зокрема, вони прийняли ряд постанов, якими створили нелегітимне утворення «республіка Крим», внаслідок цього український півострів був окупований.

«Враховуючи, що територія півострова Крим залишається окупована Російською Федерацією, письмові повідомлення про підозру передані до посольства цієї країни у Києві, а також спрямовані поштою в незаконно створений орган - «державна рада республіки Крим», - йдеться у повідомленні.

ДОВІДКА: ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада): «Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України, - карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років».

Нагадаємо, в ніч на 27 лютого 2014 року група озброєних осіб захопила будівлю Верховної Ради Криму та підняла російський прапор. Подальші події змусили тисячі кримчан покинути свої домівки. Решта були приречені спостерігати, як вчорашні друзі стають ворогами, в магазинах порожніють полиці та ростуть ціни.

У березні 2014 року Російська Федерація анексувала український Крим.