Лукашенка "відмазали" від антисемітських заяв про євреїв

Генпрокуратура не знайшла проявів антисемітизму у заявах президента Білорусі Олександра Лукашенка, який запропонував взяти всіх євреїв у Білорусі під контроль
Depo.Влада
15 травня 2015 12:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит правозахисниці  Тетяни Реваки, яку вона опублікувала у "Фейсбуці", передає depo.ua.

У своєму зверненні Ревяка просила Генпрокуратуру провести прокурорську перевірку і з'ясувати, "під який контроль глава держави дав розпорядження поставити дану національну групу, у зв'язку з якими обставинами та з якою метою".

Активістка також просила дати оцінку даному висловлюванню Лукашенка з метою з'ясувати, чи не міститься в ньому ознак злочину, передбаченого статтею 130 Кримінального кодексу Білорусі (розпалювання расової, національної або релігійної ворожнечі ) .

"Виходячи зі змісту вашого звернення, інформації про порушення законодавства воно не містить, наведені Вами доводи мають дискусійний характер", - йдеться в офіційному листі Генпрокуратури.

Аналогічні відповіді отримали й інші активісти, що направили запит в Генпрокуратуру. 

Нагадаємо, 29 квітня Олександр Лукашенко виступив з посланням до білоруського народу і національних зборів, під час якого обрушився з критикою на власника найбільшого білоруського інтернет-провайдера Юрія Зисера. Звертаючись до голови Мінського обласного виконавчого комітету Семена Шапіро, Лукашенко піддав критиці Зисера і сказав: "Я просив вас рік тому взяти всіх євреїв у Білорусі під контроль". "Ми не змогли нормалізувати цю людину", - сказав Лукашенко, маючи на увазі Зисера. 

Лукашенко робив антисемітські зауваження і в минулому. У 2007 році він був підданий критиці з боку Ізраїлю після того, як назвав білоруське місто Бобруйськ "свинарником". І заявив, що стан міста може бути пов'язаний з тим, що там жило багато євреїв.