Генпрокуратура "наїхала" на прикордонників за незаконне поводження із затриманими

Упродовж поточного року співробітниками органів та установ Державної прикордонної служби затримано понад 4 тисячі осіб, здебільшого за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із незаконним перетином державного кордону. Виявлені численні факти утримування громадян у неналежних умовах

Це з'ясувалося під час перевірок ГПУ у всіх регіонах додержання органами Державної прикордонної служби вимог законодавства при застосуванні примусових заходів впливу за адміністративні правопорушення, повідомляє depo.ua з посиланням на сайт Генпрокуратури.

"За їх результатами прокурори реагували на численні порушення прав людини при адміністративному затриманні, доставлянні осіб та застосуванні інших заходів примусу, що обмежують особисту свободу. Працівниками порушувалися права затриманих, які перебували у пунктах тимчасового тримання та спеціальних приміщеннях, щодо законності їх поміщення до спеціальних установ, додержання строків тримання, забезпечення належних умов, роз'яснення прав тощо", - розповіли в прокуратурі.

У ГПУ зазначили, що допущені посадовими особами органів охорони державного кордону порушення вимог ст.ст. 251, 256 КУпАП щодо змісту протоколів про адміністративні правопорушення та повноти збирання доказів їх вчинення призводять до зволікання з прийняттям судами рішень у справах та обґрунтованого їх закриття.

Так, за відсутністю складу адміністративного правопорушення закрито близько 100 проваджень за матеріалами, складеними працівниками Східного регіонального управління ДПС України.

Виявлено непоодинокі факти безпідставного затримання громадян України та іноземців, незаконного їх доставляння до органів охорони державного кордону та тримання без оформлення відповідних протоколів про затримання. Під час затримання порушуються вимоги законодавства щодо обов'язкового та негайного повідомлення родичів затриманих про їх місце перебування.

"Водночас органи охорони державного кордону Волинської, Закарпатської, Житомирської, Київської, Рівненської, Сумської та Чернівецької областей усупереч вимогам ст. 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" своєчасно не інформують центри надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання осіб та їх відмову від послуг захисника. У Волинській, Закарпатській, Київській та Луганській областях порушуються вимоги ст.ст. 268, 274 КУпАП щодо забезпечення послугами перекладачів іноземців, які не володіють українською мовою, у провадженнях про адміністративні правопорушення", - йдеться в повідомленні прокуратури.

Крім того, потребують покращення умови тримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового тримання затриманих та спеціально обладнаних приміщеннях для тримання осіб, затриманих в адміністративному порядку. За результатами прокурорських перевірок установлено факти відсутності належних умов тримання майже в кожному п'ятому місці тимчасового тримання затриманих.

З метою поновлення конституційних прав громадян поточного року прокурорами внесено понад 50 вказівок, до відповідальності притягнуто майже 100 посадових осіб органів охорони державного кордону.

Генеральною прокуратурою України за результатами проведених перевірок внесено дві вказівки керівництву Державної прикордонної служби України, які наразі перебувають на розгляді

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme