Гелетей відбілив "януківських" охоронців Порошенка

Співробітники Управління державної охорони (УДО), які охороняють президента Петра Порошенка, не здійснювали кримінальних злочинів і не підпадають під люстрацію
Depo.Влада
8 липня 2016 14:43
ФОТО: depo.ua

Про це заявив начальник УДО Валерій Гелетей, передає depo.ua з посиланням на  "Українську правду".

"Ці четверо... деякі з них працювали ще й з Ющенком і за часів Кучми і при Януковичі...", – сказав Гелетей.

За його словами,  вони відповідально виконують свої обов'язки і не вчиняли неправомірних дій. "Вони діють чітко відповідно до українського законодавства. Всі ті військовослужбовці, які підпадали під люстрацію відповідно до закону про очищення влади, – звільнені. А всі інші відповідають за конкретні дії...Основне правило для військовослужбовців держохорони – вони не не вибирають собі охоронюваних осіб", – підкреслив начальник УДО.

"Незалежно від того, чи буде завтра прем'єр-міністром Петров-Сидоров, – для нас не прізвище грає роль, а посада. Вибрали людини прем'єр-міністром – тут же автоматично ми забезпечимо йому охорону відповідно до закону", – сказав генерал-полковник.

За словами Гелетея, з Януковичем виїхало 15 осіб, які його охороняли.

"Коли Янукович їхав, в останній день вони здали зброю, посвідчення, написали рапорти на звільнення і старими керівниками (попередниками Гелетея - ред) були звільнені відповідно до українського законодавства. Відносно звільнення, ніби все було по букві закону. Інше питання – те, що вони незаконно перетнули державний кордон. Те, що вони вивозили з Януковичем – гроші, матеріальні цінності – це участь в скоєнні злочину", – зазначив Гелетей.

За його словами, до тих, хто залишився, немає ніяких претензій про порушення інструкцій або статуту. "Справа не в тому, з ким він працював, він виконував наказ як військова людина", – підкреслив генерал-полковник.

Нагадаємо, журналісти програми "Схеми" з'ясували, що президента Петра Порошенка охороняють співробітники УДО, які тривалий час охороняли Віктора Януковича.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада