"Газовики" проти "гірників": Хто з кандидатів підбере електорат розколотого "Опоблоку"

Після розбірок, влаштованих "опоблоківцями" на їхньому партійному сайті, виникає питання: а коли вони один одному битимуть пики?

Політичний оглядач
"Газовики" проти "гірників": Хто з канди…

На 15 грудня запланований з'їзд "Опозиційного блоку". Точніше, "ахметовської" його частини, бо ключові постаті з групи "газовиків" - Юрій Бойко і Сергій Льовочкін – були з фракції виключені. Слідом за ними "Опоблок" покинули і кілька пов'язаних із "газовиками" мажоритарників. Тепер у них своя платформа.

В очікуванні з'їзду конфлікт між двома крилами колишніх "регіоналів" загострився. На сайті партії з'являється два взаємовиключних повідомлення. Перше – на допит до МВС для дачі свідчень щодо кримінального провадження, відкритого за доносом Бойка, викликані співголова "Опозиційного блоку" Борис Колесніков та співголова політвиконкому партії Олександр Касянюк. "Вважаємо за необхідне зазначити, що доноси в силові структури на своїх колишніх колег – це вчинок підлий і недостойний. Ще більш безглуздою вся ця ситуація виглядає, якщо звернути увагу на те, що доноси на колег-опозиціонерів владі пише нібито опозиційний політик", - наголосили в партії.

У другому повідомленні викладена позиція Бойка: члени політради підробили документи, під ними немає його підпису. А за статутом партії має бути два підписи – його і Колеснікова. "Рішення Політради про проведення з'їзду 15 грудня, на яке посилається Касянюк, не існує", - каже він.

Навряд чи кримінальне провадження зможе завадити у суботу зібрати "ахметовській" групі вірних собі людей. Не важко передбачити, що на цьому зібранні "газовикам" влаштують повний розгром, виключать їх з партії і закличуть здати мандати. Звісно, що позбавлятися депутатського статусу Бойко з Льовочкіним не будуть, бо так званий "закон про партійну диктатуру" на них не поширюється – вони не самі пішли з фракції.

Що буде далі? "Газовик" Микола Скорик у Facebook пише: неможна сваритися, від цього виграє влада. Інша сторона конфлікту в особі Бориса Колеснікова анонсувала зміну структури партії. Тобто, найцікавіші події розгортаються після з'їзду. А поки є погана новина для противників Бойка-Льовочкіна – у всіх соцопитуваннях фігурує саме Бойко. Коли уявити, що у суботу збіговисько "опоблоківців" висуне кандидатом у президенти, приміром Олександра Вілкула, то він на старті опиняється в гіршому становищі. Якщо події розвиватимуть за цим сценарієм, тоді соціологічні фірми можуть ширше відкривати кишені – обидва конфліктуючі табори будуть зацікавлені, щоб саме їхні частини донедавна монолітного "Опозиційного блоку" мали вищий рейтинг. І їхні потенційні кандидати в президенти. Простіше кажучи, розгорнеться війна соціологій.

Наступний момент: ситуацією спробують скористатися треті сили, які робитимуть акцент на тому, що виборець "юго-востока" через сварки двох груп впливу в "ОБ" залишається без вибору. І пропонуватиме себе. Це може бути Євген Мураєв або ще хтось.

І, останнє. З одного боку поглиблення розколу у середовищі екс-"регіоналів" доволі позитивний перебіг подій, адже він остаточно знімає з порядку денного ризик успіху на виборах умовного "кандидата від Кремля". З іншого – за електорат "опоблоківців" розгорнеться серйозна боротьба не лише вихідців з Партії регіонів, але й інших кандидатів. Які, з урахуванням зручної нагоди підгребти під себе, хоча б частково, розчарованих у сварці "ахметовців" і "газовиків", можуть дещо змінити свою риторику, наприклад, пом'якшити антиросійські заяви чи стати захисниками УПЦ МП.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme