Газові компанії мають встановлювати лічильники у кожну квартиру, а не один на всю багатоповерхівку, - Негрич

Заборонити газовим компаніям встановлювати у Києві загальнобудинкові прибори обліку та зобов’язати їх встановити лічильник у кожну квартиру багатоповерхівки вимагає депутат Київради Микола Негрич
Depo.Влада
7 листопада 2016 15:07
ФОТО: depo.ua

За його словами, облгази намагаються вирішити проблему із обліком найбільш економним та зручним для себе шляхом, але цей шлях несправедливий щодо мешканців багатоповерхівок, передає Depo.ua.

“Газова компанія встановлює один лічильник на весь будинок, фактично виконує вимоги закону щодо обліку енергоносіїв. Але кількість спожитого газу в такому випадку просто ділять на кількість квартир. Хтось все літо займався консервацією і витратив багато газу, когось взагалі не було вдома, квартира стояла порожня. Але заплатять усі однаково. Тому я пропоную заборонити газовим компаніям у столиці встановлювати будинкові лічильники. Облік має вестися у кожній квартирі окремо”, - коментує Микола Негрич.

Депутат переконаний, що встановлення будинкових лічильників не змусить людей економити газ. Негрич зазначає, що прикручування облгазом лічильника до будинку без згоди мешканців – незаконне.

“Усі комунікації, труби та підсобні приміщення – це спільна власність мешканців багатоповерхівки. Якщо люди не давали згоди на встановлення будинкового лічильника, то його не можна прикручувати самостійно. Я переконаний, що ми маємо змусити газові компанії встановити лічильники у кожну квартиру”, - додає Микола Негрич.

Депутат додає, що газові компанії переконують, що встановлення лічильника у квартиру обійдеться мешканцям багатоповерхівки недешево. Але насправді вартість лічильника вже закладена у тариф, і безкоштовно лічильник поки що ніхто не встановлює.

Микола Негрич переконаний, що місцеві ініціативи, які захищають людей від монополістів – надавачів комунальних послуг, мають бути підтримані у Верховній Раді.  “Ми маємо працювати в напрямку демонополізації на ринку надання комунальних послуг. Утім, місцеві ради самі з цим не справляться. У першу чергу такі питання мають бути вирішені на рівні Верховної Ради”, - додає Негрич.

Нагадаємо, що до кінця 2018 року має бути запроваджений повний облік газу для населення. Відтак газові компанії оперативно почали встановлювати газові лічильники, але не в кожну квартиру, а один на всю багатоповерхівку.

 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада