ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гайдар про Росію, "отвратного" Саакашвілі і "Правий сектор" (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

Нова заступниця голови Одеської облдержадміністрації Марія Гайдар вважає, що Україна воює з радянсько-номенклатурним бандитизмом
Depo.Влада
20 липня 2015 12:36
ФОТО: depo.ua
Гайдар про Росію, "отвратного" Саакашвілі і "Правий сектор" (ПОВНИЙ ТЕКСТ)
Гайдар про Росію, "отвратного" Саакашвілі і "Правий сектор" (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

Про це вона заявила на прес-конференції, повідомляє depo.ua.

Про війну на Донбасі

"Мій вибір - це не питання вибору національностей. Я народилась в Росії, багато років жила в Росії, у мене коріння в Росії. Нема міста в Росії, де мої діди-прадіди не жили, щось не робили. Я хочу бути тут. Це вибір цінностей", - сказала Гайдар.

Коментуючи війну на Донбасі, вона заявила: "Це не просто локальний конфлікт, це цінностний, цивілізаційний конфлікт між демократією, чесністю, нормальним бізнесом, радянсько- номенклатурним бандитизмом. Я хочу бути тут, допомагати, бути в команді Саакашвілі", - сказала вона.

Також Марія Гайдар зазначила, що буде слідувати українським законам, щодо відмови від російського громадянства. "Я, звісно, не хотіла б відмовлятися від російського громадянства, але я буду слідувати в цьому питанні українському законодавству", - заявила Гайдар. Крім того, вона на ламаній українській заявила, що вже вчить державну мову.

Про "отвратного" Саакашвілі

Гайдар також пояснила, чому кілька років тому у своєму блозі назвала свого нинішнього шефа "огидним типом""Про ЖЖ і пост, що Саакашвілі - огидний тип: Я зробила репост Олексія Навального. Я не пам'ятаю, де це знайшли. Я була під впливом пропаганди. Мене про це запитували всі, крім Саакашвілі", - заявила вона. Вона також додала, що Саакашвілі її втішав з цього приводу.

Заступниця Саакашвілі дуже втішена, що взагалі може бачити вільні акції протесту.

"Я дуже втішена, що можна спостерігати акції протесту під облдержадміністраціями. Я по цьому дуже скучила. Навіть якщо це проти мене - вони гріють серце. Я не рвуся на посади. Я хочу працювати і приносити користь. Я готова бути волонтером, радником, хоч в агентстві",- заявила Гайдар.

Нова заступниця голови Одеської облдержадміністрації визнала, що агресію проти України спровокувала Росія"Те, що є війна між Україною і Росією, це факт".

При цьому, відповідаючи на питання, хто напав на Грузію у 2008 році, вона сказала: "Я можу сказати чесно, коли був 2008 рік, і це питання було в Росії, я абсолютно не могла повірити, що Росія могла напасти. Але зараз з плином часу те, що відбувається в Україні, я можу сказати, що ця агресія була спровокована Росією".

Також вона визнала, що Росія спровокувала агресію проти України.

Про "Правий сектор"

Гайдар назвала "Правий сектор" частиною укарїнського політикуму і не побачилайого засилля в Україні. "Я проти бандитизму, але "Правий сектор" - це частина української політики. Так, я багато чула про "Правий сектор". Таке враження було, що тут суцільний "Правий сектор". А тут я такого не бачу. Є організація зі своїми поглядами, вона має право їх мирно представляти. Я рада, що у вас є демократія і політика", - сказала Гайдар.

Про Путіна, Назарбаєва і Лукашенка

Згадала Гайдар і лідерів Росії, Білорусі та Казахстана. Вона назвала їх авторитарними керівниками. "Про Путіна, Назарбаєва, Лукашенко: Лукашенко, звичайно, диктатор. Передостанній диктатор Європи. Тут все зрозуміло. Думаю, у Казахстані теж немає демократії, але я не експерт", - заявила вона.

"Про інвестиції. Чи є відмінності кривавих грошей Назарбаєва від наркомафії: Ми зацікавлені, щоб гроші приходили, але ми зацікавлені в легальному бізнесі. Якщо гроші криваві - то ні", - додала вона.

Про гранти Путіна

Щойно призначена на посаду заступника голови Одеської облдержадміністрації Марія Гайдар заперечила тісні зв'язки з провладними силами Росії. "Я не отримувала грантів від Путіна, лише від російських платників податків. Точніше, один грант. Я працювала на громадян, надаючи їм соціальну допомогу", - запевнила Гайдар.

Про антипутінські марші

Також заступниця Саакашвілі стверджує, що завжди була в опозиції путинському режиму. "Я виходила на протести тоді, коли не виходив ніхто. Я виходила в 2005 році, коли в Україні був перший Майдан. Брала участь в маршах незгодних, мене регулярно затримували", - заявила Гайдар. "Єдина партія, в котрій я була, доки її не ліквідували - це "Союз правих сил", яку заснував мій батько, і в якій був Борис Немцов", - зазначила вона.

Про повернення до Росії

Не зважаючи на агресію проти України і свою нинішню посаду, Гайдар мріє повернутися до Росії. "В майбутньому я розглядаю таку можливість. Я сподіваюсь, що Росія буде демократичною державою. І тоді, коли можна буде повернутись туди, на той момент там будуть працювати люди з інших країн - з України, Грузії, Америки", - сказала вона.

"Є деякі речі, які важко спрогнозувати. Адже важко було представити те, що зараз відбувається на Донбасі. Ця війна не вкладається в мене в голові", - додала Гайдар.

Про освіту

Відповідаючи на питання про її освіту, Гайдар вибачилася, що вона не шахтар. "Я економіст за першою освітою - Академія народного господарства, у мене юридична освіта, гарвардська школа Кеннеді у сфері управління", - заявила Гайдар.

"Я не шахтар, вибачте. Моя професія була багато років була пов'язана з політикою. Може бути, це активізм, волонтерство. У моїх дипломах написано "юрист" та "економіст". Я працювала в Кіровській області, створила фонд допомоги людям - допомагала людям юридично вирішити проблеми з державою. Журналістом я ще працювала. На "Эхо Москви", - додала вона.

Про Крим

Марія Гайдар також вважає, що Росія незаконно відібрала Крим в України"Я вважаю, що Крим був анексований Росією. Це було незаконно і аморально. Вважаю, що Крим повинен бути повернений Україні. Я не знаю, як це зробити. Але зрозуміло, що в Росії повинен змінитися режим. Ось тоді у нас повинно початися партнерство", - сказала Гайдар. За її словами, кримчани наразі знаходяться "під впливом фантастичної пропаганди". "Мені страшно уявити, що вони думають і знають про, що відбувається в Україні", - сказала вона.

Про зарплату

Говорячи про  розмір своєї заробітної плати, Гайдар заявила:  "Я не знаю своєї зарплати. Ми про це не говорили. Михеїл Саакашвілі просто запитав, чи хочу я приєднатися до його команди. Я погодилася".

Також вона розказала, на які гроші збирається жити під час роботи у Одеській ОДА.

"Я одружена, мій чоловік підприємець. У мене померла мама. У Москві у мене три квартири. Я їх здаю. Це дозволяє мені жити. Абсолютно за кожен метр, яким я володію, можу пояснити. Ніяких більше грошей, нерухомості закордоном немає", - додала вона.

Про вотчину Саакашвілі

Відповідаючи на запитання щодо фінансування Одещини, Гайдар назвала вотчину Саакашвілі "Бесарабією". "Я б хотіла, щоб гроші йшли напряму на ті проекти, які люди самі обирають. Щоб ми почали це робить в Бесарабії", - заявила Гайдар.